Wpis z mikrobloga

Śmialiście się z nas

Śmialiście się z ludzi kładących się na ziemi

Śmialiście się z ludzi uderzających w barierki

Śmialiście się z ludzi z świeczkami w telefonach

Śmialiście się z haseł ludzi wykrzykujących na protestach

Śmialiście się z utworów śpiewanych przez protestujących

Śmialiście się z "oderwanych od koryt" opozycjonistów

Śmialiście się z setek tysięcy ludzi, którzy dobrowolnie, ponad podziałami, wyszli na ulice

Śmialiście się z legendy Solidarności, Pana Prezydenta Lecha Wałęsy

Mówiliście o nas "zdradliwe mordy", "kanalie", "UBywatele", "Kodziarze", "Komuniści", "SBecy", "UBecy"

Mówiliście, że protesty nie mają sensu - czy w realu, czy w rzeczywistości wirtualnej

Mówiliście, że to wszystko to obrona PRLowskiego systemu sądowniczego, że to walka z post komuną

Śmialiście się

Teraz to my zaśmiejemy się z Was!

@Andrzej-Duda postąpił jak trzeba. Pokazał, że pogarda - zarówno z jednej jak i z drugiej strony - w końcu sprawi, że podejmie suwerenną decyzje. Anty-PiSowi pokazał, że nie jest Adrianem, Pro-PiSowi z kolei, że nie można go wiecznie traktować jak notariusza.

Nie znaczy to jednak, że w pełni się oczyścił - cały czas nie zrobił nic ze źle działającym Trybunałem Konstytucyjnym, cały czas pozwala na to, żeby ograniczane były prawa do protestowania (mowa o "zgromadzeniach cyklicznych"), cały czas pozwala na to, żeby w mediach publicznych serwowano propagandę.

Zrobił spory krok, by swój wizerunek odbudować. Jeszcze wiele kroków musi zrobić, by w pełni zasłużyć na miano "Prezydenta". I tam, gdzie należy chwalić trzeba to robić bez zastanowienia.

Choć dziwne jest to, żeby chwalić kogokolwiek za dokonanie czegoś oczywistego.

#neuropa, po raz kolejny dziękuję Wam za Waszą postawę, @Xianist, @daj_pan_spokoj, @stekelenburg5, @rzep, @Lukardio, @Andreth , @BarekMelka , @Sierkovitz i wieeeelu wielu innych promujących jasną stroną mocy. To dzięki Wam, Waszej walce z propagandą sączoną z PiSu prawda wyszła na jaw i nie pozwoliła zamącić umysłami wykopków.

Szacunek również dla nielicznych z obozu #4konserwy, którzy otwarcie wyrażali sprzeciw wobec tego, co PiS planowało zdziałać. W szczególności @ish_waw - naprawdę wielki szacunek, pomimo różnic poglądowych.

Dziękuję każdemu protestującemu - #warszawa #poznan (szacunek @grubson234567!!) #lodz #wroclaw (szacunek @rineo!!) oraz wiele innych miejscowości - tych mniejszych jak i większych. Jestem dumny z Waszej obywatelskiej postawy.

Szacunek dla niezależnych mediów - @FaktyTVN, @OKO_press, Gazeta Wyborcza, NaTemat, Newsweek i inni, którzy na bieżąco informowali o tym, co się dzieje w Polsce i na świecie. Którzy nie siali taniej jednostronnej propagandy, tylko rzetelnie i z profesjonalizmem tworzyli reportaże i prowadzili dyskusje.

Podziękowania dla Pana Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich, który to walczył do końca, często do późnych godzin wieczornych o obronę naszych podstawowych praw.

Podziękowania dla Prezesa KRS oraz Pani Prezes SN: za to, że nie poddawali się i z kulturą, spokojem i wyważeniem punktowali wady tej antyludzkiej postawy.

Podziękowania dla Pana Rzeplińskiego i Strzembosza, którzy pomimo nie pełnienia funkcji Prezesa TK walczyli o obronę Konstytucji.

Podziękowania również dla NGOsów - @LiberalniDemokraci, @Watchdog_Polska i innych, którzy często za frytki poświęcają swój czas, a mogliby oglądać inby u DanielaMagicala...

Dziś Polska udowodniła, że nie odda tak łatwo swojej wolności. To jest wygrana bitwa, wojna trwa dalej.

Nie poddawajmy się, bądźmy razem.

Brawo Polsko,

Brawo My!!

#goofaskomentuje

#polityka #zamachlipcowy #bekazpisu #bekazprawakow #patriotyzm #sn #krs #sadnajwyzszy
Goofas - Śmialiście się z nas

Śmialiście się z ludzi kładących się na ziemi

Śmi...

źródło: comment_Z1fQaEdM5hPHkoHOhDmUdNnogB03sFfy.jpg

Pobierz
  • 77
ale Newsweek to podobnie propagandowy syf, tylko że wpisuje się w Twoją ideologię.


@budep: przyjrzyj się ile w latach 2007-2015 było "antypeowskich", "antyniemieckich" "antylewackich" okładek w Newsweeku. Znajdź mi teraz taką samą liczbę krytycznych artykułów wobec pisu od stycznia 2016 w TVP, Polskim Radiu czy "(nie)zależnych mediach" PiSu.

Slogany. tylko tym żyjecie.
Goofas - > ale Newsweek to podobnie propagandowy syf, tylko że wpisuje się w Twoją id...

źródło: comment_9UU58STY1wMmnjBWr1s15eXgtQctypwa.jpg

Pobierz
@Goofas: Po pierwsze wiele z tych okładek nie jest krytycznych, nie wyszło Ci. Po drugie, dlaczego wrzucasz mnie do jakiegoś worka, jacyś 'wy'? Nie należę do żadnej partii i żadnej partii nie popieram, za to popierałem te potrzebne protesty. #!$%@? mnie tylko zaślepienie, a Ty jesteś ślepy bezkrytycznie podchodząc do lewicowych mediów. Teraz sobie pomysł, że ktoś może bronić tak jakaś PiSowska gadzinówkę, jak Ty bronisz Newsweeka. Pokory.
@martinosx: Wam? Ja jestem jedną osobą i nie reprezentuje żadnego środowiska, do którego pijesz.
Majdan to było siłowe przejęcie władzy. Protesty masowe w Kijowie nie pomogły. Dopiero rozwiązania siłowe, starcia z policją, barykady, wkraczanie do urzędów itp. zmieniło sytuacje. Podczas niedawnych protestów w Polsce chciano tylko zawetowania 3 ustaw, a nie obalania rządów.
Zresztą widzę, że rozmawiam z prymitywem, który przykleja etykietki i rzuca pustymi frazesami, żeby minimalizować straty związane z