Wpis z mikrobloga

Mirki, jaki monitor lepiej wziąć?

27" / 1080p / 144Hz czy 27" / 1080p / 60Hz?
Konkretniej: LG 24GM77-B vs Samsung S27D590CS

Uzytkowanie:
Gry: RPG, strategie, FPSy (tylko casualowo, nie żadne rankingi itp)
Nie-gry: tekst (wykopy i inne), śmieszne obrazki i filmiki, czasem pewnie praca z domu, więc i programowanie (więc więcej tekstu); filmy oglądam na TV.

i7 7700, 16 GB ram, gtx1070 (miejmy nadzieje, ze juz niedlugo, jak ceny spadna:P)

#komputery #pcmasterrace #monitory
  • 11
@natjes tak jak koledzy powyżej pisali, pomyśl nad 1440p przy tym rozmiarze. Widziałem na żywo obok siebie dwa monitory 27, jeden z rozdzielczością 1080p, drugi 1440p i o ile przy grach czy filmach może nie widać różnicy, o tyle przy tekście na 1080p już rzucają się w oczy piksele, przez co tekst wygląda na lekko nieostry i poszarpany. Przynajmniej ja miałem takie odczucia, patrząc potem na idealnie wyraźne czcionki na 1440p.
@Jurigag: Kolory wydawały mi się OK, może powinienem przyjrzeć się raz jeszcze.
A kąty widzenia... wiesz, nie zamierzam siedzieć bokiem do monitora, więc mają raczej małe znaczenie;)
@natjes: brak kolorów, kąty widzenia są duże tylko w poziomie - przy dużym monitorze widać różnice w nasyceniu kolorów na górze i na dole ekranu, w niektórych monitorach do tego stopnia, że trudno odróżnić gdzie jeszcze jest szary, a gdzie biały albo beżowy (np. strona wykopu w trybie dziennym i odcienie wokół pola tekstowego w które wpisujesz komentarz albo tło pod napisem