Wpis z mikrobloga

Aktualizacja tego wpisu
https://www.wykop.pl/wpis/24532153/jedna-szosa-w-jaworzno-mniej-%CA%96-klasyczne-wymuszen/

Zaczną może od ponisionych strat, a później reszta - rower 6000PLN + ponad 2000PLN w akcesoriach - pedały, buty, kask, kamera etc

No więc pierwsza wycena przyszła na 3800zł xD cebulamotzno u ubezpieczyciela ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po odwołaniu przysłali drugą wycene, na 6000zł, przy czym
- podali zły rower
- damski kask
- pedały jakieś trekingowe zamiast szosowe

Oczywiście idzie kolejne odwołanie.

#rower #kolizja #ubezpieczenia #jaworzno

Wołam plusujących
@Hardporecorn @fixie @atizylak @michnic @Dzyszla @Vel_Makarena @RAYKER @kamilok1965
i komentujących którzy może są zainteresowani
@Y4RI @Baldor @sherkhaan @morgahard @Jarython @
  • 22
@piteerowsky: koło tył, widelec, manetka, przerzutka tył, korba, siodełko ma niewielkie otarcie wiec pewnie jest ok, tylko, że nie wiadomo czy od przeszorowania o asfalt już w końcowej fazie, czy od fikołkow jakie rower zrobił. Otarcie jest z drugiej strony niż ta na której leżal jak sie zatrzymał - więc sztyca śmietnik
@demoos: masz jakieś bardziej szczegolowe foteczki tych uszkodzonych czesci? ogolem to spoko ze udalo sie tak jakby caly rower pod to podciagnac, u mnie akurat brali mocno szczegolowo to co jest faktycznie uszkodzone
@piteerowsky: fotek nie ma, musiałby kolega zrobić. Generalnie rama nie do kupienia w oficjalnej dystrybucji, dlatego musieli policzyć rower w całości, dlatego też odjeli sprzedaż części
@demoos: Jedno pytanie, nie chcę się #!$%@?ć, tylko pokazać ułomność polskiego prawa:
– czy kolega miał włączone oświetlenie?
Wiem, że za dnia nie ma obowiązku dla rowerów, w przeciwieństwie do puszek, choć puszki są większe.

Zbluzgajcie mnie, jeśli się mylę z góry zgadując, że szosa była zbyt ładna na dobre oświetlenie i zbyt lekka, by je nim obciążać.
Sam ze względów estetycznych nie montuję torebki podsiodłowej w swoim bieda crossie, ale
@demoos: Ale czy włączona? Bo jak wyłączona, to równie dobrze mogło jej nie być.
I podkreślę, że napisałem:

dobre oświetlenie

Ja mam taką jak na obrazku i nawet w słoneczny dzień znacząco poprawia widoczność. W ciemną noc ustawiam wręcz na połowę mocy w trybu ciągłego, żeby nie razić jadących za mną kierowców.

PS – Jeśli mowa o wymuszeniu, to i tak tył nie grał roli. Na kierownicy powinna być włączona lampka
Pobierz LesneRuchadlo - @demoos: Ale czy włączona? Bo jak wyłączona, to równie dobrze mogło j...
źródło: comment_TDKFfxFKJMCGVoY6FeBjS731JPr57Yvo.jpg
@LesneRuchadlo: sądzisz, że gdyby nie było włączone to bym o niej w ogóle wspominał? Jako oswietlanie drogi to może i mało się nadawała, ale nie jest równoznaczne z tym, że źle świeci, przeciwni mocno, jako pozycyjne dzienne idealna

W tym przypadku to czy miał, czy nie miał światła jak widać nie ma znaczenia