Wpis z mikrobloga

#router #asus #internet #informatyka #komputery #pytanie #siecikomputerowe #asus

Jak to się dzieje, że mieszkając na zadupiu router 5Ghz #!$%@? mi łączem 15-25Mbps a router 2,4Ghz ledwo się czołga?
Wziąłem sobie asus AC1200g+, 300Cbl, działał fajnie, wiatr w żagle, byłem w szoku że mogę mieć tak zajebisty Internet. Rzucał częstotliwości 2,4 i 5Ghz. Na 2,4 były jakieś ściny maliny, ale transfery mnie zadowalały, na 5Ghz było zajebiście ale nie zadowalał mnie zasięg no i fakt, że nie wgram sobie na to #gargoyle / #tomato / #ddwrt.
Wymieniłem go na niby przezajebisty RT-N18U z masą pamięci z nadzieją, że 2,4Ghz będzie na nim #!$%@?ć i wgram sobie alternatywny soft do zarządzania siecią.
Łączę go z modemem - tak jak tamten. No i mam przezajebiste 2-5Mbps.

Nie ogarniam co tu się dzieje, nikt nie nadaje wokół mnie, nie powinno być żadnych zakłóceń na tej częstotliwości.
Chyba, że ktoś zakłóca jakimiś niewidocznymi laserami moje piękne pasmo?

O co może się rozchodzić?
  • 2
@zortabla_rt: na ile się spina łącze, jaki ping pod obciążeniem? Sprawdzałeś na kilku urządzeniach? Jeśli tak to masz zakłócenia na paśmie 2,4GHz. Jakieś słuchawki bezprzewodowe, myszka albo linia wysokiego napięcia w pobliżu.