Wpis z mikrobloga

@xandra: praca rolnika polega tylko na zbieraniu plonów? xd

zbieranie plonów to dopiero ten czas kiedy dostajesz pieniądze za to co robisz przez cały rok, wiadomo w zimę nic nie rośnie, ale krowa albo prosiak nie zapada w sen zimowy

@goferek: jak masz 200ha to za dopłatę masz nowy traktor

a na 10ha za dopłaty masz nawozy xd
a KRUS powinien być tak samo jak ZUS, różne pułapy i od
  • Odpowiedz
dopłaty?


@goferek: Załóżmy że dostaje 400zł do hektara nasadzeń jabłoni. W ten sam hektar muszę sam włożyć ponad 3000zł rocznie w utrzymanie tej ziemi(nie mówię tutaj o założeniu nowego sadu który równa się z kosztem nimimum 10 tysięcy złotych) Do tego przepracowuje w nim około 700 godzin rocznie. Mam 50% szans na to że moja praca się zwróci i wyjdę na plus oraz 50% szans na to że utopie te pieniądze.
  • Odpowiedz
@tylkoczytam: dofinansowania na maszyny polegają na tym że jak kiedyś maszyna kosztowała 20k, to dzisiaj kosztuje 20k+ tyle ile wynosi dopłata, pomijając już inflację i inne tego typu sprawy

oprócz tego dochodzi jeszcze kupa papierków
  • Odpowiedz
@xandra: a jak się nie wstrzelisz w czas, ewentualnie musisz liczyć że ktoś przyjedzie ci zebrać w czas albo cały czas pogoda będzie do dupy to wtedy jesteś rok w plecy i wjeżdża komornik
  • Odpowiedz
  • 10
Nie adresuje komentarza do nikogo bo nie wiem do kogo. Ale ciekawe jest to że ludzie ciągle mają jakieś dziwne wyobrażenia o wsi i myślenie że rolnik=obszarnik a gospodarstwo=folwark.
  • Odpowiedz
@MaddoxX1911: aż mnie korci zrobić edukacyjną wycieczkę wykopową powiązaną z papierkologią, pracą fizyczną i poznaniem pewnych procesów "od środka". Od producenta kukurydzy, po bydło kończąc na trzodzie chlewnej
  • Odpowiedz
@Hannahalla: @MaddoxX1911: Najlepsze jest to ze najlepszy zarobek to mają skupy zboża i żywca a zwykły rolnik musi cały rok harować i kupować nawozy, paliwo żeby dostać pieniądze. Ile trzeba się namordować żeby byki urosły, ile czasu i nakładów pracy potrzeba.
  • Odpowiedz