Wpis z mikrobloga

Nie jestem fanem zapierniczania na #motocykle ile popadnie. Tym bardziej, że #bojowka125cc ( ͡° ͜ʖ ͡°) Raczej jestem fanem w miarę przepisowej, ale na pewno bezpiecznej jazdy.

Jedzie kilka aut, prędkość ok. 80km/h, bo to wąska, troszkę kręta droga przez las. Trzymam się jakieś 15-20m od auta przede mną - tak czysto profilaktycznie. Zawsze sobie zostawiam taki margines. No i oczywiście znalazło się dwóch, którzy nie mogli wytrzymać widząc, że mogą nadrobić te 15 metrów (mimo że aut przede mną nie mają szans wyprzedzić), no to gaz i wyprzedzają. No dobra. Nie rozumiem po co, ale ok. Troszkę odpuściłem, żeby mi troszkę uciekli (do tych 15-20m) i nagle prawie zmiata mnie Insignia, wyprzedzając na szerokość co najwyżej kilkunastu cm, wbija się przede mnie i od razu po hamulcach, bo przecież auta przede mną jadą z taką samą prędkością co ja (a wręcz zwalniali przed zakrętem)

Co ci ludzie mają w głowach? Nie można sobie zostawić marginesu bezpieczeństwa kilkunastu metrów bo od razu to dla kogoś powód do wyprzedzania. Czy na prawdę te kilka metrów jest warte takiej bezmózgiej jazdy?
  • 15
@canto: motowroclaw to rak i polecam się wypisać z niej, jeśli nie szukasz takiego kontentu dla rozrywki. Spróbuj mieć niezamknięte opony w R1 albo R6, to będziesz na klawiszach całej grupy.
@canto: to jest powód (nie licząc żony ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), dlaczego nie mam zamiaru robić prawka A. Mi prędkości w okolicach 100km/h wystarczą, pomimo że mój 'maluszek' spokojnie wyciąga 120km/h (tzn. wyciągałby, gdybym zsynchronizował gaźniki). Motocykl służy mi głównie jako transport do pracy, ewentualnie gdzieś sobie pojeździć. Pojeździć, a nie poszaleć. W końcu to turystyk. Na autostradę nie wjeżdżam, bo nie jestem kamikaze, więc nawet
No ja akurat nie jeżdżę szybko, ale akurat czymś większym swobodniej się trzyma te 120km/h. :)


@gaily: To zdecydowanie, ale ja mam pewność że nawet nieświadomie nie przekroczę :D

Fakt, jak przejechałem się 'trampkiem' od brata - pięknie się jedzie czymś co ma moc, łatwo też się zapomnieć i za bardzo rozpędzić. Dlatego wolę jednak zostać przy tym co mam :-)
@husky83: bo latwiej wyprzedzic jedno auto np. niz motocykilste ktory zostawia 20 metrow i to auto... tez bym cie jebnal odrazu jak bym zobaczyl miejsce i potem przy najblizszej okazji wyprzedzil bym to auto, mam czym wiec wole jechac swoje 90-105km/h bo tak mi sie lepiej jezdzi
@husky83: temu macham autom, żeby mnie wyprzedzali i jechali w #!$%@?, bo nie chcę żeby siedzący mi na ogonie Sebix dostał wścieklizny na widok dużego dystansu przede mną i wpierdzielał się kilka metrów przed światłami/stopem.
Tylko ja nadal pyrkam, a nie jeżdżę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@husky83 nie mam nic przeciwko zwolennikom #!$%@? ale mają od tego tory a nie miasto.

Nie wiem czemu w Polsce nie kładzie się takiego nacisku jak na zachodzie co do edukacji względem przekraczania dozwolonej prędkości. Szczególnie w mieście. Przecież to zajebiście niebezpieczne jest. Złapiesz gumę czy coś i wpadniesz w przystanek autobusowy zabijając 5 osób. "dobra, dobra ja nie złapie. Super jezdze". To złapie Twój kumpel od jazdy, wpadnie w wiatę i