Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Wczoraj jadąc do mamy ok 17:50 (zgarnąć swojego młodego), przy pasach szła młoda dziewucha z wózkiem. Wiadomo zwalniam, bo może odwali manewr wejścia na pasy, choć nic na to nie wskazywało.
  Zwalniam, ale dziewucha idzie przed siebie.
  Przyglądam się z auta, a ona się zatacza... jedną ręką prowadzi wózek, a w drugiej ręce tel.
  Zaparkowałem u mamy pod domem i czułem, że muszę sprawdzić czy w spacerniaku jest dziecko.
  Nie miałam do niej daleko. Przyspieszyłem kroku, mijam ją. Ewidentnie pijana. Zaglądam do wózka, ale było już ciemno i nie widziałem czy dziecko jest w wózku.
  Szybka decyzja. Tel 112. Opisałem całą sytuację zaznaczając, że nie mam pewności czy dziecko jest w wózku.
  Po 10 minutach przyjeżdża patrol (dziewucha szła powoli, momentami odchodziła od wózka i szlochała).
  Bomby, chwilą rozmowy, alkomat.
  Dziecko z wózka na ręce Pani policjantki, a młoda mama z wózkiem na pakę z Panem policjantem.
  Trochę się czuję źle, że wjebałem ją na minę, a z drugiej strony może uratowałem młodemu życie. Smutna akcja.
  #policja #polska #niewiemjaktootagowac
  pokaż całość

  odpowiedzi (30)

 • odpowiedzi (35)

 • avatar

  Milan Borjan – kanadyjski bramkarz pochodzenia serbskiego, grający w klubie Crvena zvezda i aktualnie w reprezentacji Kanady. Urodził się w 1987 roku w Kninie, z którego musiał uciekać razem z rodziną w sierpniu 1995 roku, gdy chorwacka armia rozpoczęła w Krajinie czystki etniczne (aka Operacija Oluja) w wyniku których 150-200 tysięcy serbskich cywili opuściło swoje domy. Rodzina Borjanów przez 5 lat mieszkała w Belgradzie, a w 2000 roku wyemigrowała do Kanady.

  Wczoraj w meczu Chorwacja-Kanada kibice "vatrenich" skandalicznym transparentem przypomnieli mu traumę z dzieciństwa. Na tym plakacie nic nie jest przypadkowe: Knin, rok 1995, John Deere czyli marka traktorów (tym środkiem transportu uciekali serbscy cywile przed chorwackim wojskiem), i przekręcone hasło: "Nothing runs like Borjan".

  W odpowiedzi pokazał im "tri prsta", czyli serbskie pozdrowienie wywodzące się z prawosławia (trzy palce = Trójca Święta). Po przegranym meczu, po którym Kanada pożegnała się z mundialem, Borjan powiedział że nie będzie komentował tej sytuacji. Dodał tylko że jego numer telefonu wyciekł do chorwackich kibiców, i otrzymał ponad 2500 obraźliwych wiadomości.

  #mundial #mecz #serbia #chorwacja #jugoslawia
  pokaż całość

  odpowiedzi (38)