Wpis z mikrobloga

@metaxy Nie łapie ze względu nie tyle na czas (bo można teraz wyłączyć czas letni), co ze względu na inny sposób przeliczania postojów przy włączonej autopauzie. Można cofnąć czas i wyłączyć autopauze, wtedy łapie ale średnia jest zanizona, bo zawsze coś policzy na naszą niekorzyść (rower sobie jeździ pod sklepem etc) ;) chyba, że komuś nie zależy na średniej to jest jedyne rozwiązanie.
@wspodnicynamtb: Ale z tego co kojarzę po eksporcie z Endo do Stravy to Strava sama wykrywa postoje i moving time jest rzeczywisty. Bo średnią mam zawsze wyższą i bliższą "licznikowej" na Stravie.
Tak. Strava nie bierze postojów pod uwagę. Chyba, że podczas postoju jest kiepski sygnał i gps sobie sam wędruje, wtedy może go zaliczyć do średniej. PS. Średnia prędkość nic nie znaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@metaxy: z tego co kojarzę to normalny gps w momencie pauzy nadal rejestruje i zwiększa total time. mio zatrzymuje oba zegary i efekt jest taki jakbyś cały czas jechał, bez pauz. To by chyba nawet było widać w pliku tcx, w gamrinie mialbys. np. 100 punktów z czego 25 dotyczyłoby pauzy (i prędkość = 0), a w mio będzie tylko 75 punktów zapisanych .

edit: chyba zeby faktycznie wylaczyc w mio
mio zatrzymuje oba zegary i efekt jest taki jakbyś cały czas jechał, bez pauz


@blahaj: ale co to oznacza, że normalny zegarek też Ci się obsuwa?

z tego co kojarzę to normalny gps w momencie pauzy nadal rejestruje


to czy rejestruje czy nie nie powinno mieć znaczenia byleby czas każdego punktu był poprawny

jeśli "zatrzymuje zegar" to oznacza iż czas każdego punktu to jest coś zupełnie innego niż czas systemu operacyjnego
@metaxy: Też miałem ten problem. Ustawianie strefy czasowej i zmiany czasu na letni nic nie pomagało. Pomogło wyłączenie autopauzy (nie mamy wtedy podglądu na avg speed) i dla pewności miałem wgrany alternatywny soft z innego licznika (chyba Bryton model GB-580 bo to takie same urządzenia tylko brand inny). Strava i tak bierze prędkości i oblicza avg speed z gps nawet gdy masz czujnik prędkości. Wrzucanie treningu było upierdliwe bo trzeba to