Wpis z mikrobloga

Używacie Windows 10 do #webdev ?

Z narzędzi potrzebuję npm, node, git, composer, redis, docker itp. Ostatnio coś dodali Linuksowego w system, jeszcze nie doczytałem. W związku z tym mam pytanie, jakie macie odczucia w stosunku do windows 10 w takich zastosowaniach. Czy występują jakieś problemy ze stabilnością, czy też narzędziami do pracy? Jak sprawuje się docker, npm...

Z programów, które są na Windows a nie ma na Linuksa chyba jedynie Dashlane mi brakuje. Photoshopa nie używam.

Dlaczego? Od 11 lat pracuję tylko na Ubuntu, ale zaczynają mnie denerwować okresowe problemy. System potrafi się zawieszać i tylko twardy reset pomaga. Aktualnie znowu nie działa usypianie. W tym czasie miałem chyba tylko jedną poważną awarię wymagającą reinstalacji (pamiętam z Windows XP - reinstalacja lekiem na wszystko).
  • 8
@grzesiek123321: Sam uciekłem z pingwina na windowsa ze względu na stabilność. Co do twoich pytań. Intellij, Java, npm, git działa świetnie. Kiedyś miałem postawiony serwer redisa na win i działał bez zarzutu. Dockera nie testowałem.