Wpis z mikrobloga

#ukraina #saakaszkwili
Różnie komentują na Ukrainie wizytę Saakaszwilego w Polsce, ale zarówno banderowska hvyla jak i prokremlowski politnavigator są zgodne, że były prezydent Gruzji przyleciał by szukać sojuszników po tym jak prezydent Poroszenko pozbawił go jedynego ukraińskiego obywatelstwa. Mówi się też o zawarciu współpracy między ukraińską partią Saakaszwilego a PiSem.
  • 6
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Mówi się też o zawarciu współpracy między ukraińską partią Saakaszwilego a PiSem.


@Cymes: Tez se rozmyslałem na ten temat, ale mi sie nie chciało pisac. Saakaszwili już mówił o zabiciu L.Kacyzńskiego za co ( i jeszcze jakieś pochwały dla dobrejzmiany) mogłby nawet obywatelstwo dostąc gdyby potrzebował.
Natomiasto co do samego Saakaszwilego to moja ocena tej postaci znacznie sie pogorszyła po tym gdy zaczłem go bliżej obesrowac w ukrianskich mediach. Ma on
Jest np.bardzo nerwowy - to jest osoba pokroju Niesołowskiego albo Pawłowicz.


@szurszur: Oglądałem jego autorski program w ukraińskiej telewizji i wyłączyłem, bo nudne jak flaki z olejem. W "Minęła 20" w TVP Info też był spokojny.

Natomiast w ukrianskich internecie cieszy sie popularnoscia, bo filmiki z nim sa bardzo plusowane


Bo mówi o prawdziwych problemach Ukrainy jak korupcja czy oligarchia a nie zajmuje się tak wydumanymi jak rozpowszechnianie ukraińskiego języka, pisanie
@szurszur: Fakt faktem dużo racji ma zresztą o wzroście korupcji, spożycia narkotyków, wytwórstwa broni czy przemytu po Majdanie piszą też ukraińskie media np. w sektorze tytoniowym nastąpił 1000% wzrost przemytu z Ukrainy.

Potwierdzają to też zwykli Ukraińcy na swoich kanałach jak wzrosła przestępczość. Porusza tematy popularne to fakt, ale kto inny ich nie porusza. Zresztą tym, że Ukraina pozbawiła go obywatelstwa za krytykę zblatowania prezydenta z oligarchatem dowiódł w oczach prostego