Wpis z mikrobloga

Mirki, powiedzcie mi czy dobrze rozumuję. Jaimie wraca z armią i złotem z Reach do Królewskiej przystani i zostaje całkowicie zaskoczony przez hordy Dothraków out of fucking nowhere. Jak oni się tam znaleźli? Jeszcze zrozumiałbym samą Dankę na smoku, ale skąd ci jeźdźcy tak całkowicie niezauważeni? Przylecieli w helikopterach jak jakaś dywizja kawalerii powietrznej?
#got
źródło: comment_UxeJ4vqdgEJwesgheIlGaRaskcs4crle.jpg
  • 14
@x-ray: Nie wiadomo, gdzie stacjonowała horda. Możliwe, że nie w Dragonstone.
Złoto w momencie ataku jest już w Kingslanding. Mówią, że są bardzo rozciągnięci. Tak na prawdę nie wiemy dokładnie ile dojechało ile nie, ile armii zginęło w bitwie itd. Z trailera 5. odcinka wynika jakby tam miały paść odpowiedzi.
@x-ray: No przecie nie jechali przy murze... Zrobili by zapas 50km i nikt by ich nie zauważył, a świadków by bez problemu dorwali... Tam jest ok 450mil i to nie jest problem dla kawalerii do zrobienia w 10 dni...
@x-ray: bitwa prawdopodobnie odbyła się przy rzece blackwater, bo ojciec Sama powiedział że złoto jest już w Królewskiej Przystani.
Druga sprawa to że Dothrakowie pewno głownie odziały były gdzieś na stałym lądzie
@LinQ:

Druga sprawa to że Dothrakowie pewno głownie odziały były gdzieś na stałym lądzie

I nikt o nich nie wiedział a Danka by puściła samopas swoich nomadów którzy by palili, gwałcili i grabili wszystko jakby zostali spuszczeni z pasa. Już to widzę, przecież dlatego na początku nie chciała ich używać!
@Wolvi666:

a świadków by bez problemu dorwali... Tam jest ok 450mil i to nie jest problem dla kawalerii do zrobienia
@Skyworld:

Nie wiem ile ten Jaimie otruwał królobójczynie i plądrował zamek ale chyba nie aż tak długo...

kilka dni mu zajęło, do tego zbieranie zboża (to już nie jest takie proste jak zbieranie złota) i masz galantą obsuwę, potem droga pieszo - bo przecież piechota zasuwała z buta więc nie ma problemu ich dogonić

a ona musiała by najpierw z nimi pożeglować.

po mojemu nie mogła z nimi pożeglować tylko żeby
@x-ray: Pewnie tak samo jak Euron plynac z Krolewskiej Przystani niezauwazony przy Smoczej Skale doplynal do Casterly Rock ( ͡° ʖ̯ ͡°) w tym serialu nie ma co szukac od jakiegos czasu logiki odnosnie tempa podrozy czy samej mozliwosci jej zaistnienia czy to ze wzgledow logistycznych czy chocby geograficznych ( ͡° ʖ̯ ͡°)