Wpis z mikrobloga

Wiecie, że telefon Was nagrywa? Inwigilacja pełną gębą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wchodzimy w link:
https://myactivity.google.com/myactivity?restrict=vaa

Google zapisuje Wasze komendy głosowe jak uznał, że mówiliście do telefonu. U mnie jest część komend z używania Ok Google i Google Assistant czy rozpoznawania mowy przy mówieniu do nawigacji, ale też często losowo nagranych rzeczy.

Mam nadzieje, że Google dogadał się z operatorami i nie poszło to z mojego transferu, albo przynajmniej synchronizuje się tylko po wifi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ciekawostki #android #google
  • 21
@LuK1337: A kto powiedział, że słucha tylko wtedy gdy jest włączony?

Apple (i nie tylko) mają bazę danych wszystkich (powiedzmy) Wifi na świecie. Myślisz, że skąd biorą?
@fervi: Całkiem spoko, tylko nie umie po polsku i muszę mieć kontakty wpisane tak, żeby rozumiała do kogo chce dzwonić. A tak poza tym, to trzeba włączyć ręcznie, więc nie podsł#!$%@?. Co nie zmienia faktu, że aplikacje googla jednak są najwygodniejsze, takie mapy, gmail czy ta ich wyszukiwarka głosowa, super jak musisz coś googlować jak prowadzisz
Oficjalnie, nic, nie mam nic w zadnej z historii googla poza wyszukiwaniami i youtubem, a nieoficjalnie, #!$%@? mnie to boli szczerze mówiąc, wygoda się liczy, a googlowi jeszcze jako tako ufam
@Sarpens już dosyć dawno odkryłem to nagrywanie i powiem, że kopara mi opadła jak odsłuchem nagrania z paru lat do tyłu. Głównie były to nagrania poleceń głosowych i wiadomości sms które pisałem mówiąc gdy jechałem samochodem. Ciekawą grupą były nagrania przypadkowe zupełnie.
@zooploza: Pytaniem jest ile de facto nagrywa telefon, bo tu mamy udostępnione do odsłuchu nagrania, ale nie jest powiedziane, że to wszystkie - faktem jest, że telefon nagrywa czasem nawet jak nie odpaliłeś nagrywania - ja mam parę rozmów nagranych z czapy jak telefon leżał obok