Wpis z mikrobloga

Wracam sobie wczoraj z pracy. Myślę sobie: A wezmę sobie rower #veturilo #nextbike , trochę sportu i się rozluźnię po pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No, ale gdy się pracuje w centrum Warszawy i jest po godz. 20:00, to wiesz, że znalezienie roweru graniczy z cudem. A to wypożyczone, a to dany rower zablokowany, a to kolejny nie ma pedału, albo problem z kołem... Jak znajdzie się taki bez działającego dzwonka, to już jest dobrze - na swoją odpowiedzialność.
No, ale nie było, więc podjechałem do końca linii metra M2 i pomyślałem, że tam coś znajdę.
Dwie stacje rowerowe przy stacji metra, jedna pusta, na drugiej patrzę - 4 rowery, jeszcze 2 parkują. No to idę. Gdy docieram na miejsce patrzę - rowery (poza 1) otoczone przez grupkę młodych studenciaków (a może bananowa licbaza?), którzy coś tam gadają. Aha, pewnie zaraz odstawią i swoje rowery i pójdą na kawę obok.
Podchodzę do wolnego roweru, zaczynam skanować i słyszę:

- Ten rower jest zajęty.

- Jak to zajęty? Przecież został odstawiony do systemu.

- Nooooo, bo kolega i my sobie taką przerwę robimy od jazdy. Tak ze 20 min.

- Żeby nie płacić za wypożyczenie... ?

- /Total zaciesz/ No, tak, tak! Dokładnie tak!

- Ja prdl, co za cebula... /odchodzę/

- /Śmiechy/


Byłoby to do zrozumienia, gdyby nie fakt, że wypożyczenie roweru w czasie 20-60 min kosztuje 1 zł.
Dokładnie 1 zł.
Młoda, polska #cebula blokuje innym rowery tylko po to, bo nie chcą płacić 1 zł za rower miejski.

Ale przyznaję - sam #!$%@?łem sprawę. Mogłem coś zrobić, bardziej zareagować, a tak to tylko rzuciłem na nich pogardliwy komentarz o cebuli i poszedłem na autobus.

A tak w ogóle to #dziendobry Mirki i Mirabelki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#cebuladeals
  • 12
@Szaryy: Nie brałem tylko z jednego powodu. Byłem sam, otoczony tą grupką ludzi (na dobrą sprawę nie pamiętam, czy ich była 4, czy 6), wokół za bardzo nikogo nie było. Po robocie wykańczającej psychicznie, człowiek ostatnie czego chce to dodatkowe problemy z jakąś bandą zjebów.
@Linds: doładować konto mozna najmniej o 10zł. Czyli jesli masz na koncie 10zł i pojezdzisz 21minut to juz nie mozesz jezdzic dalej do poki nie doladujesz konta bo bedzie ono nieaktywne. Wiec za 1 razem to kosztuje nie 1zł tylko 10. Mnostwo ludzi (w tym mirków) zmienia rowery przed uplywem 20 lub przy multisporcie 60 minut. Ale co innego zamiana a co innego przetrzymywanie. Nastepnym razem bierz.

A w aplikacji i
@malutka_Asienka: O, dzięki za cynk, spróbuję przy następnej okazji.

doładować konto mozna najmniej o 10zł. Czyli jesli masz na koncie 10zł i pojezdzisz 21minut to juz nie mozesz jezdzic dalej do poki nie doladujesz konta bo bedzie ono nieaktywne. Wiec za 1 razem to kosztuje nie 1zł tylko 10. Mnostwo ludzi (w tym mirków) zmienia rowery przed uplywem 20 lub przy multisporcie 60 minut.


@losowosc: Bzdura. Musisz mieć na koncie
no tak, chodzi mi o to jakby się rzucali

@Szaryy: Jakby się rzucali, to tym bardziej bym nie dyskutował. Nie warto prowokować. Ostatecznie, gdyby próbowali użyć siły w celu osunięcia mnie od roweru, to bym odszedł i zadzwonił na policję. Wątpię jednak, żeby w tej sytuacji było to konieczne. Z opisu wnioskuję, że są to raczej cwaniaki, a nie jacyś chuligani.