Wpis z mikrobloga

mam jedno pytanir do #monitoring jak wyglada konfiguracja kamery wifi? Rozumiem, ze dziala to jakos w ten sposob ze kamera WiFi laczy sie z moim routerem (ma np, na szytwno przypisane adres ip) a pozniej rejetrator (ktory jest takze wpiety do sieci wifi) odtwarza oraz z tej kamery. Tak czy nie tak?
  • 13
@Monteo: No wlasnie teraz to sam nie wiem. Jezeli chcialbym aby te kamery byly polaczone z moim routerem to chyba IP? To kamery wifi co robia? przesylaja obraz wprost do rejestratora a dopiero rejetrator jest podpiety pod router?
@nandrolone: Jeżeli chodzi o kamery IP z modułem WiFi wtedy również rejestrator musi mieć taki moduł.
Kamera taka ma własny adres IP z którym możesz się połączyć i sama też się konfiguruje.
@nandrolone: Jakiej kamery potrzebujesz zależy tylko od Ciebie Mirku.
Podsumuję :D
Jeżeli nie chcesz kabli (chociaż zasilanie to też kabel - musisz je i tak poprowadzić, a możesz je poprowadzić rj45 razem z sygnałem) to kamera IP z modułem WiFi. W takim wypadku również potrzebujesz rejestratora z modułem WiFi.

Bardziej praktyczne (moim zdaniem) będą po prostu kamery IP gdzie połączysz je kablem ethernet z rejestratorem, rejestrator podłączysz do sieci i będzie
@Monteo: nie rozumiesz mirku, dopiero co postawilem dom wszystko pomalowane i wytynkowane. :) Mam alarm satela a teraz chce dolozyc do tego jeszcze bardzo prosty monitoring (poki co mam na domu atrapy) - mialo nie byc monitoringu no ale jednak chce.

Wiec tak. Centrala byla by w kotlowni - tutaj chce dac rejestrator i przez te sciane dam jedna kamere do salonu i jedna do garazu. Dwie kamery (te obowiazkowo musza