Wpis z mikrobloga

Niewiarygodnie oburzenie Rosjan po słowach Waszczykowskiego o ZSRR, który wraz z Niemcami rozpętał II wojnę.
Chodzi o te słowa polskiego ministra-

- Skorygowałbym tę narrację historyczną, bo nie można zaczynać historii stosunków polsko-radzieckich, polsko-rosyjskich od 1945 roku, od wyzwalania spod okupacji niemieckiej. Trzeba pamiętać, że Związek Radziecki wybitnie przyczynił się do wybuchu II wojny światowej i również wraz z Niemcami najechał na Polskę, więc jest współodpowiedzialny za wybuch II wojny światowej - powiedział szef MSZ


Reakcja w Rosjan wyrażona w plusowanych komentarzach na RIA Novostii.

- Rosjanie piszą m.innymi, że pakt Ribbentrop Mołotow nie był umową o rozbiorze Polski, ale paktem o nienapadaniu.
- Polacy pierwsi weszli do Rosji w składzie wojska Napoleona a wcześniej zburzyli Smoleńsk.
- Plusowany jest apel o wyrwaniu rosyjskiej młodzieży z zagranicznych fundacji w tym Sorosa ( w Rosji Soros kojarzy się z obwinianiem Rosji i promowaniem ''polskiej'' wersji historii).
- ''Zawsze wiedziałem, że Polska to sprzedajne stworzenie. Kto da więcej pod tego się kładzie. Ogłosić Polskę persona non grata.''
- ''Po prostu idiotyzm. Kłamstwo godne Goebbelsa''.
Są też apele o bojkot polskich towarów i współprace z europejskimi krajami ponad naszymi głowami.
- Są też wyrazu żalu, że faszysci nie zniszczyli Polski doszczetnie, aby nie było czego wyzwalać.
- Jest sugestia, że to przecież Polacy napadli na radiostacje w Gliwicach co posłużyło do rozpoczecia wojny.
- Polska mocno przyczyniła się do budowy obozów koncentracyjnych na jej terytorium.
- Pisza o pakcie Hitler Piłsudski i jego tajnym punkcie ( w rosyjskim internecie taki punkt istniał chociaz nigdy go nie cytuja. Nie było natomiast tajnego punktu w pakcie Ribbentrop Mołotow a to co jest cytowane to fałszywka).
- Czy to chochły czy lachy cierpią na paranoidalną rusofobię
- ''Kłamca i hipokryta! ZSRR jest odpowiedzialna tylko za to, że uwolnił świat od faszyzmu, za to, że Polacy i Polska istnieją w jej obecnych granicach. I za wszystko zapłacono niesamowitą cenę, cenę ludzkiego życia''.
- Jest nawoływanie do silnej reakcji.
- ''Kolejnego rozbioru Polski nie bedzie. Po prostu wysiedlimy Polaków do srodka Grenlandii.''

źródło ros

#rosja #historia #rosyjskiemediaopolsce #ruskapropaganda
  • 24
  • Odpowiedz
@FabianekToStulej: A powiedz polskim patriotom, że Moskwę zdobyliśmy dzięki lisowczykom - najgorszym ścierwem jakie służyło pod polską banderą to też się zaczną rzucać.

Prawda jest taka, że historia nie jest prawdziwa. Każda ze stron ma swoją własną wersję. Daty może i się zgadzają, ale treść niekoniecznie.

Tak samo przecież rzucamy się my, gdy jakiś #!$%@? profesorek z oxfordu stwierdzi że Powstanie Warszawskie nie miało sensu.

Nie chcę się kłócić, ale szczerze
  • Odpowiedz
Tak samo przecież rzucamy się my, gdy jakiś #!$%@? profesorek z oxfordu stwierdzi że Powstanie Warszawskie nie miało sensu.


@ZercaMirkoslaw: W tej kwestii się nie zgodzę. Byłaby gównoburza, ale na pewno nie jest tak że wszyscy Polacy mają pozytywne zdanie na temat powstania warszawskiego
  • Odpowiedz
dokładnie tak samo wyglądają relacje januszy na temat rosji pod podobnymi artykułami na wykopie i egazetach.


@Primbledon: Reakcje plebsu w chyba kazdym kraju wygladaja podobnie. Ta warstwa kieruje sie głównie emocjami, a nie umysłem.
Natomiast tu zwracam uwage na to, że Rosjanie uwazaja, że nie przyczynili sie do wywołania II wojny pomimo, że podpisali umowe o podziale RP jeszcze przed 1 wrzesnia.
  • Odpowiedz
@szurszur: po obejrzeniu kilku odcinków autostopem na Kołymę Patera wyrobiłem sobie opinię na ten temat u Rosjan.
Tak naprawdę to nie wiem czy to oni są winni, takiej wersji historii uczy aparat państwa. Gdyby mnie na lekcji historii nauczo, że operacja Wisła nigdy nie miała miejsca i jest to tylko sowiecka propaganda, to bym w to uwierzył, bo przecież ja jestem Polak, więc jak Polska zrobiła coś 'be' to to musi
  • Odpowiedz
nie wiem czy to oni są winni


@Primbledon: nauczanie w szkole jest efektem a nie przyczyną. To tylko element ich stanu mentalnego. Oni traktują takie sprawy w sposób religijny. Stąd zwroty o świętokradztwu, bluźnierstwu itd jak się skrytykuje Armię Czerwoną i dogmat o jej wyzwoleńczej decydującej roli w pokonaniu Niemiec. Usuwanie pomników wdzięczności ACz w jakimkolwiek kraju to jak atak na ich kościoły i kapliczki.
  • Odpowiedz
@bijotai: nie wykopki tylko rosyjskie trolle albo pożyteczni idioci. To ci sami ludzie, którzy pisali te cytowane komentarze. Zreszta. Taki jest plan Rosji, żeby skłócić ze sobą państwa bałtyckie. Podejrzewam ze na Litwie są pisane takie same komentarze pod naszym adresem.
  • Odpowiedz
@koniarek oj niezupełnie. Bardzo wielu Mirków podziela takie poglądy. Dość wspomnieć wczorajszą mapkę z hipotetyczną granicą Polski po 1945 obejmującą Lwów, Grodno, Królewiec i Kłajpedę. Pomijając fakt braku takich pomysłów ze strony Stalina to skąd tam Kłajpeda
  • Odpowiedz