Wpis z mikrobloga

Jaki w miarę spoko internet najlepiej wziąć, ale bez podpisywania umowy? Widziałem mnóstwo ofert, ale w sumie nie wiem co wybrać, może jest jeszcze jakiś lokalny operator #gdynia który miałby spoko ofertę. Zależy mi na przepustowości co najmniej 30 Mb/s, no i musi być koniecznie bez limitu. Teraz, korzystając z mobilnego z telefonu (udostępniam sobie na kompa) widzę, ile danych podczas normalnego korzystania zużywam i czuję, że 10 GB mi na długo nie wystarczy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#internet
  • 19
@Polinik: Znaczy, źle się wyraziłem, faktycznie. Umowa musi być, ale na czas nieokreślony, a nie np. rok czy dwa lata.

Tak, że w razie niepowodzenia mógłbym zrezygnować z miesięcznym wypowiedzeniem np.
@khaotic:

Zazwyczaj takie umowy oznaczają brak rabatu za podłączenie i wypożyczenie urządzenia. Jeśli jesteś skłonny dopłacić, to myślę, że z każdym się dogadasz.
Tylko, że wtedy to lepiej i tak wziąć zwykłą umowę i w razie czego zapłacić część kary po rozwiązaniu.

Dla operatora podłączenie kolejnego klienta to inwestycja, jeśli ma ją brać na siebie, to umowa z zapisanymi okresami karnymi to sposób na zabezpieczenie swojego interesu.
@Polinik: No tak, tylko że w pracy mam na razie umowę próbną na trzy miesiące - wolałbym przez ten okres nie brać dodatkowych zobowiązań i ewentualnych kar na siebie, dopóki nie dostanę dłuższej umowy. Wolę dopłacić 50 zł i spać spokojnie, że w razie czego, mogę w dowolnym momencie rozwiązać umowę, bez żadnych dodatkowych konsekwencji finansowych.
@uabit: Jak ten Aero się spisuje? Ja, z racji pracy (no i po pracy
@khaotic: Tak jak pisałem wcześniej -- nie sądzę, żeby jakikolwiek operator oferował umowy bez dodatkowych opłaty bez okresu karnego za jej przedwczesne zerwanie.
To jest po prostu nierozsądne biznesowo.
@khaotic:
Wiadomo -- najgorszy jest zawsze ten, z którego obecnie się korzysta. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Miewałem internety od różnych dostawców, zawsze się #!$%@?łem ''ale xxx to gówno, ciągle problemy, pingi, zaniki". Ale z perspektywy czasu to stwierdzam, że na każdego narzekałem w takim samym stopniu.
Więc prawdę mówiąc -- myślę, że fachowo mówiąc -- jeden #!$%@?. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Polinik: no tak, po kablu będą szli tym samym - niestety koncentryk, trochę się przeraziłem, gdy zobaczyłem jak te kable są porozprowadzane - na warmii robimy w nieco innych standardach jakościowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No ale ważna jest też centrala, jak to wszystko wygląda pod względem obciążenia. UPC może mi zaoferować do 120 Mb/s, a będzie ledwo 2, natomiast Netia zaoferuje do 60 Mb/s i będzie
@khaotic: Mam wszędzie internet z UPC, właśnie te 120Mb/s i żadnych problemów. Zarówno Gdańsk jak i Gdynia, ale z tego co ludzie czasem piszą to w niektórych dzielnicach bywają irytujące przerwy w dostawie. http://www.speedtest.net/my-result/6537014388 nie wiem czemu wybrał serwer z Warszawy, ale właściwie zawsze jest taki wynik. Jak wyłączyłbym streamy to dobija do maksymalnej prędkości.
Z mniejszych przerabiałem kiedyś Limes - odradzam, teraz mi okablowali blok Maxnetem, ale nie widzę potrzeby
@Ulica: Mi wystarczy z 50 Mb/s czy tam ile mają najmniej. Potrzebuję internetu bez limitu, na obecnym mobilnym jest dosyć ciężko.
No i musi być stabilny, niski ping. W domu miałem 20 Mb/s na Neostradzie i wystarczało, myślę że w UPC nawet nie mają takiej przepustowości w ofercie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)