Wpis z mikrobloga

@Tak_masz_racje: Nie jestem przekonany do tych produktów, czytałem ze płytka miedziana, która styka się bezpośrednio z procesorem nie jest idealnie gładka co zmniejsza efektywność chłodzenia.
@leevi: 1600/1600X

Pooglądaj/poczytaj najnowsze porównania. Ja nie rozumiem, jak ktoś może mówić o przewadze wydajności Intela, kiedy procesor dusi się, by wyciągnąć te 5%-10% klatek więcej. Ryzen się nie zająknie. Zresztą z Twojej pierwszej odpowiedzi wynika, że specjalnie się tematem nie zainteresowałeś. Intel był z góry planowany. Nie ma w tym nic złego, będzie pecet chodził i cieszył, ale czasami mentalność stadna (Intel dobry, AMD złe) nie jest bardziej optymalnym rozwiazaniem.
@Amasugiru: Tak, Intel był z góry planowany. Mam do niego zaufanie, chociaz po ostanich aferach z glutem sam nie wiem. Ciezko jest mi wybrac, nie jestem ekspertem w tym temacie. Z produktami Amd nie miałem nigdy styczności.
@leevi: Nie widzę nigdzie zmianki o SSD (chyba że kupujesz 1TB SSD?). Ogólnie do takiego zestawu brak SSD to grzech. Nawet jeśli nie kupisz teraz to weź pod uwagę jako następny upgrade.
@Amasugiru: Komputer do gier i do aplikacji: renderowanie, obróka zdjęć... Szczerze, za bardzo ryzen się nie interesowałem. Teraz nie wiem, zaczynam czytać i gromadzi sporo pozytywnych opinii.
@leevi: Ale mi zakręciłeś w głowie XD Chyba jednak zdecyduje się na ryzena 1600X, wybór przyszłościowy. Teraz tylko płytę do niego znaleźć z możliwością OC.
@leevi: świetna płyta pod ryżego to MSI B350 PC MATE ale jak liczysz złotówki to spokojnie te 70zl taniej można wziąć coś uboższego.
Najbardziej opłacalne wydaje sie być zwykły 1600 na boxowym chłodzeniu (box naprawdę daje rade). i kręć do 3.8-3.9 ghz.
Kupowanie dzisiaj starych i5 nie ma sensu ze względu na to ze za tydzień jest premiera coffee like gdzie intel wypuszcza 4 rdzeniowe i3. Wtopisz kasę i będziesz żałował.