Wpis z mikrobloga

@Feuforce: oglądałam dzisiaj pierwszy odcinek i fajnie widać jak postacie się rozwinęły. Jon akurat rozwinął się z pełnego kompleksów bękarta, bo był bękartem i całe życie mu to wypominano, na kogoś kto "I don't give a fuck - I don't need permission, I'm the king!!!". Prawdziwie oddany sprawie chłopak, będąc w nocnej straży nigdy jej nie zdradził, jeśli wybrali go na króla też wstępuje w tą rolę ( ͡° ͜
@Feuforce: bo ta seria jest przesiąknięta symboliką i nie jest nastawiona na widowiskowość... czemu miałyby te wilkory ginąć z inny sposób, niż zginęły? Bo widzom serialu się by tak podobało? Bez sensu :P wszystko jest na swoim miejscu.
@Konkol: Jon uczył się od każdego władcy jakiego poznał. Najpierw od ojca, potem Mance i jego "we do not kneel", Stannis i jego poczucie obowiązku. Czasem brak mi tych rozmów w tym sezonie. W książkach wiemy co postacie myślą i w serialu mieliśmy wcześniej sporo budujących postacie rozmów a teraz praktycznie nic. Akcja zapiernicza a ja wolałbym zwolnić, zobaczyć choćby rozmowę Joraha i Jona o Jeorze, Samie. Przynajmniej jest widowiskowo właśnie.
@Arveit: Jeśli serio myślisz, że sposób w jaki zginął Summer to było cokolwiek innego niż pozbycie się drogiego do zrobienia cgi to gratki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak jak Ghosta nie ma od samego początku 6 sezonu (ostatnio widzieliśmy go podczas wskrzeszenia Jona). Jaka symbolika? Ghost to była integralna część charakteru Jona a nie ma go w ogóle. Dziś pierwszy raz został wspomniany w tym sezonie i
@Arveit: Summer nie zginie tak idiotycznie jeśli GRRM kiedyś łaskawie skończy wichry. Dedeki znają tylko zakończnie. Nie wiedzą jak wszystko się w międzyczasie potoczyło. Wiedzieli o Hodorze, ale w książkach ma to się wydarzyć całkowicie inaczej, tak samo jak śmierć Summer. Wiedzieli też o Shereen, która też nie zginie tak samo w książkach. Wszystko co robią teraz to tylko ich domysły jak fabuła ma się kręcić. Dawno George to potwierdził. Dlatego
@Feuforce: Dedeki nie znają tylko zakończenia. Znają wszystkie główne wątki z książek i mieli robić tak, by główne wydarzenia się zgadzały, a wszystko pomiędzy nimi to wolna amerykanka ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Arveit: O ile mi wiadomo w książkach wilkor Brana jeszcze nie zdechł, chociaż możliwe, że nastąpi to tak jak w serialu ale argument, że Dedeki opierają się o serie książek.... Ekhm Dorne? Victarion? Gryfy? Quentyn? Komiedianci? Można by wymieniać w nieskończoność, mniej więcej od 4 sezonu coraz więcej radosnej twórczości tych beztalenci niż adaptacji prozy Martina.
@Arveit: George potwierdził, że to co jest poza ksiązkami napisanymi do tej pory jest nieznane dla Dedeków z wyjątkiem spalenia Shereen, Hodora, zakończenia i jeszcze jakiejś jednej rzeczy. Nic więcej nie wiedzą. Pewnie ta jedna rzecz to pochodzenie Jona.
@Florent: nie chcę mi się odpisywać, bo twoja argumentacja jest poroniona. Nie mówimy o tym, co dedeki wycięły z książek tylko o tym, co się dzieje teraz w serialu, a w książkach nie było, bo ich #!$%@? nie wydano... poszukaj sobie w internecie, jest sporo fanowskich rozważań, które wydarzenia z serialu na 100% się pojawią w książkach, a które są wymysłami. Bo sam Martin potwierdził, że D&D znają główne wątki, które
@Arveit: A gdzie negowałem fakt znajomości głównych wątków przez tych cepów? Nigdzie. Zresztą w serialu został ukatrupiony wilkor Robba a w książce wcale nie jest to takie pewne. Ty stawiasz tezę, że to nie wymysł scenarzystów, żeby zabić wilkora Brana a nie masz niczego na jej poparcie. Może Martin rozwiąże sprawę tak samo a może inaczej. Nie byłoby to pierwsze odstępstwo i bynajmniej nie największe od oryginalnej treści. A nie zdziwiłbym
@Florent: nie, nie jest pewne ukatrupienie wilkora Robba, którego głowa została przyszyta do ciała martwego Króla Północy.
A to, że wilkorów jest mało w serialu to wiadomo, że chodzi o koszta...
@Arveit: Skąd wiesz, ze to była głowa wilkora? Zdajesz sobie sprawę, że Robb ma w tamtym momencie jakieś 15/16 lat? Przyszycie tak dużej głowy do jego ciała byłoby raczej karkołomne i ciężko byłoby ją sztywno utrzymać. Zresztą jest więcej wskazówek na to, że wilkor zwiał. Martin z reguły jak zostawia furtkę to planuje z niej skorzystać, nie wiem czy będzie tak w tym wypadku, jednak w książkach zabicie Szarego Wichra nie