Wpis z mikrobloga

Mam taki pomysł,
może wprowadzimy pewną regularność w naszych gierkach? Tzn ustalmy jeden oficjalny termin gier (np. czwartek wieczór, niedziela wieczór etc.)
Nie chodzi o to, żeby wszyscy byli zawsze, tylko, żeby każdy miał świadomość, że w tym terminie będzie ktoś do pogrania.
Zasady:
1) Nie wychodzimy z gry, ale każdy gracz ma jednorazowe prawo do restartu do np. 5 tury (bo np. ma mega słaby start)
a) Każdy kto bez powodu wyjdzie w early game dostaje żółtą kartkę, drugi raz - out z ligi bo to psuje rozrywkę innym.
b) Wyjść można jak np. partia się przeciąga i jest późno, lider jest w epoce informacji, a my dopiero kończymy renesans.
2) Zakazujemy Wielkiej Biblioteki i Broni Atomowej.
3) Jakby było więcej graczy można pomyśleć o czymś na kształt ligi - lepiej grać kilka równoległych gier po 4 graczy na w miarę wyrównanym poziomie, niż zbierać 6 - 8 graczy na jednej mapie, gdzie zawsze jeden czy dwóch dominuje
4) Wstępnie slot czasowy ustawiłbym na czwartek od 19 i niedziela od 20.
5) Wszyscy random to słaba opcja, korzystamy ze stronek - każdy ma po 1 / 2 bany i losuje po 3-4 civki dla każdego (jak np. w ostatniej grze było).
Nie wiem czy steam wspiera coś na kształt laddera ale fajnie by było jakbyśmy zbierali sobie punkty (tak jak np. ma to miejsce w grach na kurniku).
Czy macie uwagi co do zasad? @Malolacik, @Kozak_Lkr, @Otsego_Amigo, @FireDash @artyan @czarnyivan
Część z was widzę jest nowa w multi, możemy zrobić wątek na grupie na steamie z takimi przydatnymi tips and tricksami.
#civ5zwykopem #civ5 #civilization5
  • 13
@szcz33pan: jestem za xD Tylko czasem nie miłosiernie się gra przeciaga ale zakupiłęm drugi monitor to będę miał co robić w przerwach pomiędzy turami ( ͡ ͜ʖ ͡)

Część z was widzę jest nowa w multi, możemy zrobić wątek na grupie na steamie z takimi przydatnymi tips and tricksami.

Ato bardzo by się przydało xD
@szcz33pan: mi wszystko, ale w niedziele wolałbym zacząć około 17-19, bo 20 to dość późno.

2) Zakazujemy Wielkiej Biblioteki i Broni Atomowej.


Raz ktoś szybko zbuduje i od razu komuniści chcą zakazywać :P

Ja wolałbym zakaz głosowania w kongresie na innego gracza :D
@Otsego_Amigo: tak to też można skasować.
Nie no ja wiele razy grałem i zauważyłem, że na mniejszych mapkach nie da się dogonić kogoś kto zrobi GL.
Może ten rozjazd byłby mniejszy jakbym się wtedy zabudował na dżungli. Dostałeś w stolicy combo biblioteke + ogrody i wiedziałem, że trudno będzie Cię dogonić.
to chyba oczywiste ze nie glosuje sie na innego gracza, nawet bym o tym nie pomyslal, to jest zwykle czitowanie


@FireDash: No widzisz, a ja tak wczoraj przegrałem.
Osobiście dodatkowo nigdy nie kradnę techów i robotników od innych civek, ale zakazywanie tego to byłaby chyba przesada.
@Otsego_Amigo: szpiegowanie to normalna rzecz, ciebie nie szpieguje tylko dlatego bo w 1vs1 sie tak umowilismy

Robotnikow i odadnikow tez nie podbieram bo to jednak gra z mirkami, a nie jakis turniej, jak walczyc to normalnie, nienawidze bicia sie zwiadowcami w early game