Wpis z mikrobloga

#got #gameofthrones #ekonomia
ostatnio mam straszną faze na gre o tron, chyba po oglądaniu afrykańskich filmów akcji. Jedna kwestia mnie bardzo ciekawi. Co sądzicie o tym że w tym świecie są smoki, wojny, nieumarli itd. itp. a tymczasem Iron Bank, bierze co mu należne i ma #!$%@?. Iron Bank ma #!$%@? kto wygra, kto co zrobi, bo Iron Bank i tak tego kto wygra zwerbuje i będzie na nim zarabiał. Dalej, jaki ma to wszystko sens skoro prawdziwym zwycięzcą jest Iron Bank. No to już nie wiem czy Dżordż to przemyślał ale to taki pkt odnosienia do naszego świata.

Wiekszosc z was to czytajac mysli o dzisiejszych czasach i bankach. Otoz wcale nie chodzi o nasze czasy bo juz w starozytnym rzymie gdy obalano republike oktawian august zapozyczyl sie na astronomiczne kwoty u ludzi ktorych do tej pory nie znamy. Tzn. ze ludzie z kasa oplacali 3 walczace strony, i nie mialo znaczenia ktora wygra. Oni wygrywali.
Cos takiego mialo miejsce nie w serialu a w prawdziwym swiecie. Bo nie chodzi o podbój ale o system pieniądza. Bardzo cięzka lekcja której Napoleon nie zrozumiał.

Propsy dla gry o tron za te smaczki.
Pobierz d.....n - #got #gameofthrones #ekonomia 
ostatnio mam straszną faze na gre o tron, c...
źródło: comment_B1Dm8Z2Zdub7odsrZMZQ3q38fHUauH2R.jpg
  • 1