Wpis z mikrobloga

@Skwarek85: a tak swoją drogą to ciekawe komu przeszkadzało najbardziej chodzenie z wykrywaczem bo przecież ktoś musial podrzucić pomysł do sejmu żeby przykrecić śrubę hobbystom
@Skwarek85: ja nie kopiący ale z tego co widziałem po wpisach na mirko to własnie ludzie piszą że coś się zmieniło czy ma się zmienić że nie będzie można kopać z wykrywaczem
@cruc: Kopać nigdy nie było można ;) Chyba, że to prywatny teren i masz na to zgodę. Fanty które leżą ponad 0,5m pod ziemią - dla skarbu Państwa. Do 0,5 mogłeś sobie wziąć pod warunkiem, że przedmiot nie był wytworzony przed 1945r. W takim wypadku również należy do skarbu Państwa ;)
Tyle stanowiło prawo (w skrócie).
Pytam zatem co się zmieniło?
@bedelatac: gdzie.. przeważnie pola, łąki, przed żniwami las- ale jak mogę to unikam, nie lubię. Sprawdzam przeważnie tu ciekawe miejsca + lidar.
co: wszystko co w padnie :) z militari nic poza łuskami nie znalazłem, poza tym unikam kopania żelaza... lubię swoje ręce.. Wpada drobnica monety, guzki, pierścionki.... no i meteory... bardzo dużo meteorów :) bo to ich głównie szukam :) reszta wpada przypadkowo ;)
Z rzeczy cennych archeo bransoleta z