Wpis z mikrobloga

Dobra wykopowi psiarze. Pytałam na grupie fejsbukowej, ale tam polecają jakieś herbatki. Co doraźnie polecacie na ropiejące oko? To 4 miesięczna spanielka. Jedno oko jej opadało od początku i dzisiaj po powrocie do domu smutno to wyglądało. Jutro i tak do weta idzie, ale strasznie mi jej szkoda :(
#pies #pokazpsa #weterynaria #pytaniedoeksperta
Pobierz magnes125 - Dobra wykopowi psiarze. Pytałam na grupie fejsbukowej, ale tam polecają j...
źródło: comment_3RwcU0me3KrfgFh7ohDXdZ4AjNiomsj2.jpg
  • 21
@magnes125: trochę nie w temacie, bo nie mam pojęcia jak pomóc, ale muszę napisać, że nawet nie wiesz jak to zdjęcie ściska za serce. Ehh... być może oko to nie jest jakaś poważna sprawa (nie myśl, że bagatelizuję), ale taka mina psa to kwintesencja smutku i rozpaczy i wzruszam się na taki widok zupełnie jakby działa się jakaś tragedia.
@strikingsurface: Ja sobie go też polecam raczej chciałam coś typowo doraźnego. Przemywanie wodą wystarczy do jutra rana? Bo podejrzewam, że od weta dostanie i tak jakieś krople z antybiotykiem.

@sogood: Wiem, to spaniel one mają smutne oczy nawet jak są zdrowe :P Dodatkowo potrafią im opadać powieki (jak jej) co często się kończy zapalaniem spojówek choć nie tylko. To nie pierwszy w moim życiu, ale miałam 6 lat przerwy od
@magnes125: ja swojemu bym przetarla kroplami, ostatnio nie mialam i czyscilam oko plynem do oczu, ale fakt-niepiekącym i weterynarz powiedzial ze mozna i tym i tym :)
@magnes125: sól fizjologiczna + borasol (w proporcji 4/1 jeśli dobrze pamietam, lepiej sprawdzić) i przemywaj takim roztworem kilka razy dziennie. Pamiętaj, że roztwór szybko wietrzeje więc jest jednorazowy, do każdego przemywania musisz zrobić nowy.

Co do powieki- jak mu głowa urośnie może się naciągnąć. Mój pies ma podobny problem i z każdym miesiącem powieki ma coraz bardziej naciągnięte.