Wpis z mikrobloga

Aktualnie rekomendowana opłata za wysłanie standardowej transakcji (mająca 1 wejście i 2 wyjścia), czyli ważąca 226 bajtów wynosi uwaga.. 0,0009944 BTC czyli 14,91zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tyle kosztujekażdy przelew w BTC aktualnie.
Sieć bije rekordy zapełnienia.

Ciekawe któż to taki spamuje sieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) No pomyślmy, kto mógłby mieć największą korzyść z zapychania sieci?
Chyba, że dostrzegacie możliwość iż naprawdę nagle wszyscy wykonują transakcje przed spodziewanym Segwitem?
Może specjalny test (w dobrej wierze), żeby za 2 dni mieć bardzo świeże porównanie jak bardzo pomoże SegWit( ͡° ͜ʖ ͡°)?

#bitcoin #btc #kryptowaluty
Pobierz MelomanBTC - Aktualnie rekomendowana opłata za wysłanie standardowej transakcji (mają...
źródło: comment_2MxflbK3hDIUmHOQuWA5PWKR3GRr0Q22.jpg
  • 18
bch przez pierwsze dni utrzymywaly dwie chinskie kopalnie. to one tez nie zgodzily sie na segwit. widac ze pompuja. jestem ciekaw co sie stanie jutro/w ciagu dwoch dni. dzisiaj poziom trudnosci bch wzrosl do 30% oryginalnego blockhaina, czyli jakies 300%. maja 40% hashrate'u btc ale od 2 godzin zarabianie na btc jest 2.54x bardziej oplacalne.
@ppai: Jak mówiłem, te dni dopóki nie wejdzie Segwit to naprawdę jazda bez trzymanki i palpitacja serca co poranek. Na każdym polu (nawet zapełnienie transakcji) jest uprawiana spekulacja, zabieganie o władzę i oczywiście bardzo duże pieniądze w grze.

Zgadza się, była zmiana trudności i teraz NIBY powinni znowu się przełączać na kopanie BTC.
@megaloxantha:

Trolujesz? Co ma do tego ilość transakcji w mempoolu?

No, może jeszcze powiedz, że niepotwierdzone transakcje nie mają nic do zapełnionego mempoola ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

żeby za 2 dni mieć bardzo świeże porównanie jak bardzo pomoże SegWit( ͡° ͜ʖ ͡°)?


Tutaj również, nie widzę powodu by to zdanie miało być nieprawdziwe. Każdy za 2 dni będzie miał porównanie czy i ile
@MelomanBTC:

No, może jeszcze powiedz, że niepotwierdzone transakcje nie mają nic do zapełnionego mempoola ( ͡° ͜ʖ ͡°)?


Spamowanie spowoduje wzrost strumienia transakcji, co pokazuje wykres transakcji na sekundę, a nie stan mempoola.

Każdy za 2 dni będzie miał porównanie czy i ile SegWit zmienił :)


Segwit wymaga przestawienia adresów na nowe żeby zwiększyć przepustowość. Przesiadka większości transakcji zajmie miesiące. Przez pierwsze dni nie zmieni się nic,
@megaloxantha:

Segwit wymaga przestawienia adresów na nowe żeby zwiększyć przepustowość. Przesiadka większości transakcji zajmie miesiące. Przez pierwsze dni nie zmieni się nic, bo jedyne transakcje segwit będą testowe. Nawet gdyby w ciągu pierwszego miesiąca udało się osiągnąć przesiadkę połowy transakcji da to wzrost przepustowości jedynie o ok. 30%.


I widzisz, dziękuję Ci bardzo za przypomnienie o tej ważnej kwestii, że to jeszcze adresy/portfele muszą się przestawić na SW. Da się bez
@MelomanBTC:

Da się bez agresji? Da :) A ja nie zrobiłem tego błędu celowo.


No tak, przepraszam

Czy oni czasem już nie są przygotowani z przejściem na adresy SW?


Czy domyślnie generują adresy segwit to nie wiem. Niedługo się okaże, ale bardzo bym się zdziwił w przypadku największego blockchain.info