Wpis z mikrobloga

@Ayano
@marqustd
@sokal44 Posiedźcie sobie na grupkach makijażowych. Większość dziewczyn nie szuka profesjonalnego salonu który ma kilka pań i zawsze któraś może zastąpić tylko tanich amatorek po kilku kursach które robią makijaż z dojazdem i nie są profesjonalistkami. Salony mają takie rezerwacje nawet na miesiąc w przód a większość klientek szuka kilka dni wcześniej i wymagają nie wiadomo czego, rezerwują po 10 wizyt u różnych osób i przychodzą na jedną. Więc sory,
@CigarettesAfterSex: Dalej to samo. Przerzucasz odpowiedzialność na klientkę za niewywiązywanie się z umowy. Dodatkowo używając odpowiedzialności zbiorowej co już w ogóle jest jakimś absurdem. Inna sprawa, że klienci są różni.
@biuna: Moja żona jest wizażystką i często są sytuacje, że to klientki piszą takie rzeczy, pewnie większość to wymówki, ale cóż, taka branża.
W drugą stronę natomiast to tak nie może działać. Biznes kobiecy rządzi się innymi prawami i tutaj BARDZO ważna jest opinia klientek i ona procentuje na przyszłość. Nawet jeśli nie możesz obsłużyć klientki to nie wolno Ci jej zostawiać z problemem. Jeśli mimo wypadku rozwiążesz jej problem, to
@biuna: mogła zorganizować zastępstwo, w wielu usługach częścią umowy jest, że jak wykonawca nie może się wywiązać z przyczyn losowych to musi załatwić zastępstwo. Szczególnie takie fuchy jak np makijaż,fotograf, dj na wesele.
@Shatter: I nie ma telefonu.. a zaraz przecież korzysta z messengera czyli ma, a w dzisiejszych czasach aby się skomunikować z inną osobą nie trzeba jej fizycznie spotkać. Niesamowite prawda? Gdyby Ci catering na dzień przed weselem powiedział że niestety aż żarcia nie będzie bo kucharka zmarła i radź se pan to byłbyś wyrozumiały no bo przecież umarła, nie mogli tego przewidzieć czy jednak robił w pory że 120 osób przyjedzie
@biuna: jestem makijazystka i tez jestem na tej samej grupie z ktorej zostal skopiowany screen. Ja rozumiem, ze plusy na mirko to ogromna pokusa, ale jednak w regulaminie grupy jest jasno napisane, zeby nie kopiowac pojawiajacych sie na niej tresci.
@Drogomir Jak nie musi płacić za najem i ma ukończony jeden kurs, jest samoukiem to jest to średnia stawka. Są osoby które robią za 20 zł ale kiepsko. W salonie franczyzowym typu Manicure Express i wyspy w centrach handlowych kosmetyczka dostaje tylko stawkę za godzinę i podobno musi dzierżawić kostium i cośtam jeszcze przy bardzo wysokich umiejętnościach dlatego często pracują tam ukrainki.
Dramat! Będzie musiała wyjść do ludzi bez kilkuwarstwowej maski na pysku! Jak makijażystka śmiała mieć wypadek?!


@S-Type: Owszem, klientka nie popisała się empatią, nawet nie zapytała o zdrowie czy samopoczucie, ale z tego wpisu wynika, że makijażystka nie ma sobie nic do zarzucenia. Czy ma rację? Wypadki się zdarzają, ale raczej nie była to na tyle poważna sytuacja, by nie dało się wyjaśnić sprawy telefonicznie. Zauważ, że wizyta była umówiona na