Wpis z mikrobloga

Robiłem wczoraj #pokazauto z okazji tymczasowego przejęcia Opla Corsaczcze vel Błękitny Grom :-D Dziś pierwszy dzień jeździłem tym trochę dłużej (około 60km zrobiłem po mieście). Fajnie, że klima, fajnie, że nie bierze prawie w ogóle paliwa (wcześniej zwykle jeździłem autem od brata, 2,5 r5, miasto potrafiło dziure w portfelu zrobić ( ͡º ͜ʖ͡º) ), ogólnie całkiem spoko autko, ale #!$%@?, kto wymyślił silnik z trzema cylindrami? To potrafi brzmieć jakby było zepsute, jakaś niepokojąco nierówna praca połączona z dziwnymi drganiami, chwilami zastanawiałem się, czy to na pewno nie jest diesel, bo tak trochę lubi zaklekotać zaraz po odpaleniu :-D Generalnie silnik jest sprawny, tylko podobno "po prostu tak ma" :-D Swoją drogą komicznie to wygląda jak się maske otworzy :-D #samochody #mechanikasamochodowa
Bad_Sector - Robiłem wczoraj #pokazauto z okazji tymczasowego przejęcia Opla Corsaczc...

źródło: comment_ZtYJD3nn6zJfXTn66HiXhZaMdCjiKMMS.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Bad_Sector: Użytkowałem to gówno prawie 5 lat, jako samochód "domowy".

Jak tylko przesiadłem się do normalnego samochodu to wydawało się mi, że wsiadłem do promu kosmicznego i włączam nadświetlną.

Teraz w swoim Szerszeniu mam "potężne 1.6" i 80 bodaj kucyków - przy tym gównie to jest to bolid F1. Corsę omijam szerokim łukiem.
  • Odpowiedz
@Saute: W życiu bym takiego auta nie kupił, pożyczyłem je od ojca, żeby zobaczyć jak się jeździ takimi pudełeczkami ( ͡º ͜ʖ͡º) Zdecydowanie wolę Volvo brata, auto ma 20 lat, ale komfort jazdy jest nieporównywalny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bad_Sector: Może 3 cylindry na biegu jałowym (szczególnie diesel) nie brzmi szczególnie). Ale jak się wkręci na obroty to brzmi sto razy lepiej niż szorstkie 4 cylindry.

Chyba ten silnik ma często problemy z padający sterownikiem silnika.
  • Odpowiedz