Wpis z mikrobloga

Jako, ze nowy tag #gastrowarszawa cos moze odemnie.

Mowa o Trattoria Rucola

Rodzaj kuchni: włoska
Lokalizacja: Krucza 6/14
Krótki opis: dosyć duży ruch, nastawiona raczej na klienta premium w moim odczuciu
Obsługa: Bardzo dobra, miło sympatycznie na luzie 4,5/5
Jakość i smak: Pieczywo czosnkowe świetne, lepszego chyba jeszcze do tej pory nie jadłem. Calzone z mięsem które jako główne danie zjadłem bardzo fajne. Cienkie ciasto oprócz tych takich brzegów. Sycące i w smaku bardzo dobre, polecam. Dziewczyna zamówiła pizze z boczkiem, pieczarkami i czymś jeszcze(nie zapamiętałem :P). Ciasto wyśmienite. Cieniusieńkie, chrupkie idealne wręcz jak dla mnie. Dodatki bardzo smakowite, świeże ogólnie 9/10.
Wystrój: Bardzo sympatycznie, akurat siedliśmy koło wydawki to fajnie było widać jak kucharze tam poginali i robili jedzonko.
Ceny: Niestety powyżej średniej. 30-50zł pizza sama. Calzone zapłaciłem 39zł plus pieczywo czosnkowe 17zł więc dosyć dużo...
Dodatkowe plusy/uwagi: Ogólnie warto zajrzenia i samemu przetestowania jedzenia. Duży minus za ceny, ale jak dla mnie smak nadrabia. Warto spróbować.

Pozdro 600
Pobierz
źródło: comment_fw49k1wTqf1gKvycpQsyT4ykfT5OQrIL.jpg
  • 19
@luke_cornet: akat dobrze, że o tym wspomniał - obczajasz sobie tag i widzisz takową wzmiankę, więc raczej łatwo się domyślić, że cenowo może być wyżej i nie każdy sobie może pozwolić. Z resztą, chyba po to ten tag był - mi wcześniej Andrzejko mówił o tym lokalu i go prosiłem o recenzję, i tu ładnie napisał, więc teraz wiem, że jak portfel pozwoli, to sobie tam pójdę.
@AndrewSzusty:

Sprecyzowanie:
Tratoria to sieciówka, w Wawie ma 3 lokale (?) przynajmniej byłem w tych: na Kruczej, Starym Mieście (przy kolumnie) i Francuskiej. Pyszne sałatki, poprawna włoska kuchnia, ceny średnie bym powiedział. Kolacja dla 2 osób, z karafką to ok 120zł.
Co dla mnie ważne: przemiła obsługa w każdym z lokali, znają menu, dobiorą alkohol.
@03lve37912: dla mnie to co opisałeś to franczyza, a firma posiadająca 3 lokale w jednym mieście, owszem jest już dla mnie sieciówką w czym nie ma absolutnie nic złego. bo jeśli we wszystkich swoich lokalach trzyma równie wysoki poziom to jak może mieć to wydźwięk pejoratywny?
@AndrewSzusty: Dodam, że oprócz pizzy bardzo dobre są tam też makarony i steki.

Nie ma lipy z tą pizza? Nie jest typowym kruchym łamiącym się syfem polanym zmiksowanymi pomidorami bez smaku, pieczarkami które spadają po mokrym od pomidorów placku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@GuidReload: Nie ma lipy. Jadłem tam pizzę z 30 razy i za prawie każdym byłem zadowolony.
Trzeba mieć jednak na uwadze, że jest