Wpis z mikrobloga

Podpuścili mnie, pszepraszam... ( ͡° ʖ̯ ͡°) ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jarosław Chłosta, prezes huty szkła w Zawierciu, a zarazem radny miejski, od wielu miesięcy nie wypłaca swoim pracownikom regularnych wynagrodzeń. Części z nich próbował zamiast pieniędzy wcisnąć wyprodukowane w hucie szkło!

W środę wraz z pracownicami i pracownikami zakładu oraz związkowcami z Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych zorganizowaliśmy protest w tej sprawie. Pan prezes w odpowiedzi... zagroził mediom, internautom i nam pozwami za rozpowszechnianie informacji o zaległych wynagrodzeniach.

"Ten protest będzie mieć fatalny wpływ zarówno na wizerunek huty, jak i całego miasta. Klienci już teraz dzwonią i nie chcą współpracować z zakładem, który nie płaci swoim pracownikom" – prezes Chłosta żali się mediom.

Panie prezesie! Fatalny wpływ na wizerunek ma fakt, że nie płaci pan pracownikom za ich ciężką pracę!

#zawiercie

www.partiarazem.pl

[Grafika: W tle znajduje się zdjęcie huty szkła w Zawierciu. Na pierwszym planie inne zdjęcie: prezes Jarosław Chłosta przemawia do mikrofonu. W lewym górnym rogu na jaśniejszym tle zrzut ekranu z konta Jarosława Chłosty na Facebooku. W wiadomości z 30 sierpnia, godziny 23.50, prezes Chłosta pisze: "Wobec kłamliwych ( nie zgodnych z prawdą) informacji i komentarzy dotyczących mojej osoby, nazwiska i mojej rodziny, złożyłem doniesienie do prokuratury w temacie publikacji medialnych. Jednocześnie składam wnioski do sądu w stosunku do każdej osoby, która publikuje (udostępnia) te materiały w każdej formie: prasowej, elektronicznej i na platformie internetowej. Od każdej osoby będę domagał się zadośćuczynienia .Zgodnie z treścią art. 212 § 1 Kodeksu Karnego" (pisownia oryginalna). Poniżej tekst: "Prezes Jarosław Chłosta nie chce, by ktokolwiek dowiedział się, że nie wypłacał pracownikom huty szkła w Zawierciu regularnych wynagrodzeń, a zakład doprowadził do ruiny. / Pod żadnym pozorem nie udostępniaj tego wpisu!".]



W dodatku pani radna z PiSu (podobno komunistyczna partia) i jej wypowiedź:

Małgorzata Benc ma pretensje do... oszukanych pracowników, którym prezes huty szkła nie wypłacił należnych pensji. Zdaniem radnej PiS-u pracownicy "mogli nie przyjść do tej pracy". Warto dodać, że prezes huty szkła również zasiada w Radzie Miejskiej #zawiercie.


Wzruszająca przemowa 80 letniego pracownika huty. Koniecznie trzeba obejrzeć, facet powinien na wiecach przemawiać.

Postulaty Razemów to:

Niewypłacanie wynagrodzenia to – zgodnie z art. 218 Kodeksu karnego – przestępstwo. Dlatego domagamy się pociągnięcia prezesa Chłosty do odpowiedzialności karnej. Uważamy, że sąd powinien wydać także zakaz pełnienia funkcji zarządczych, zanim ofiarą prezesa padną kolejni pracownicy.

Siatka związków prezesa Chłosty i jego rodziny z lokalnym establishmentem wygląda jak pajęcza sieć. CBA powinno zbadać okoliczności prywatyzacji spółki!

Aby zabytkowy zakład z 130-letnią tradycją nie zniknął z Zawiercia, zadziałać powinny państwo i samorząd. Rozwiązaniem może być na przykład przejęcie huty szkła przez samorząd wojewódzki i przekształcenie go w muzeum techniki z czynną produkcją.

A o sprawie pisałem też tutaj.


#razem #partiarazem #polityka #afera #memy #prokuratura #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #bekazpisu #socdem
Pobierz
źródło: comment_mDS87edj8Pf7viRvSExYivEhyzneu8xy.jpg
  • 1