Wpis z mikrobloga

@Krylan: czy jeśli nauczę się wszystkiego co podałeś na schemacie to zostaje się wtedy programistą 15k/msc? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mógłbyś na blogu opisać książki które polecisz dla całkowicie początkujących, tak aby można było sobie wszystko "wyobrazić" jak działa, zanim się przejdzie do bardziej fachowej literatury.
Na studiach miałem wprowadzenie do C+, ale chaotyczność wykładowcy nieźle mnie zniechęcił do programowania. Zamiast nauczyć studenta podstaw i zainteresować tematyką,
@Krylan: wytlumacz jak glupiemu czemu html5 jest przed JS a do backandu nie wrzuciles node tylko wrzuciles to do platformy? No i czym rozni sie platforma od backendu?
Ciężko tutaj mówić o konkurencji.


@ZewPiwnicy: webdevelopment to nie tylko robienie stron jak na statystykach ktore przytoczyles. Kazdy serwis poza strona posiada jeszcze zaplecze technologiczne a tam php moze byc mniej popularny. Do samych stron php sie nadaje swietnie. Do serwisow juz nie jest taki super.
jakiś argument czemu "nie jest taki super" ?


@blackredwhite: serio potrzebujesz argumentow? Brak wielowatkowosci (daruj sobie forkowanie serio), wycieki pamieci nawet w najpopularniejszych frameworkach, Brak wsparcia dla websocketow i wiele innych rzeczy. Juz pomijam kwestie tego ze jezyk jest niesamowicie pamieciozerny w porownaniu do konkurencji.

I daruj sobie pisanie ze w PHP da sie zrobic to wszystko. Oczywiscie ze sie da. Tak samo lopata da sie wbic gwozdzia.
w sumie mało tu trochę tego


@MiszkaCFC: Wymieniłem tylko przykładowe i najbardziej znane/najczęściej używane technologie. Na filmiku, który podałeś, niektóre części są bardziej rozdrobnione na poszczególne tematy, których powinno się nauczyć. Ja też chciałem, żeby schemat był prosty i czytelny.

czy jeśli nauczę się wszystkiego co podałeś na schemacie to zostaje się wtedy programistą 15k/msc? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@RaRaj: Nie do końca. Niektórych rzeczy nie
Przedostatni akapit to taki stek bzdur, że aż się sabo robi.


@fegwegw: Proszę o wyjaśnienie. Skoro tak jest, to poprawię.

wytlumacz jak glupiemu czemu html5 jest przed JS a do backandu nie wrzuciles node tylko wrzuciles to do platformy? No i czym rozni sie platforma od backendu?


@karer: HTML jest bardzo prosty do nauczenia się i zrozumienia go, dlatego dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z żadnym programowaniem,
HTML jest bardzo prosty do nauczenia się i zrozumienia go, dlatego dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z żadnym programowaniem, jest to dobre rozwiązanie.


@Krylan: xhtml tak ale html5 to przeciez w bardzo duzej czesci wlasnie JS polaczony z xhtml. Nie mozna mowic o html5 bez kontekstu JS ktore jest jego czescia. HTML5 to w glownej mierze wlasnie JS mimo wszystko.
@karer: Ale HTML5 to nic innego jak kolejna wersja HTML (po HTML 4.01 z 1999 roku). Niektóre nowe tagi rzeczywiście powstały z myślą o wykorzystaniu ich w JS, ale bez niego w większości przypadków (np. video, audio) także można z nich korzystać. Jedyny wyjątek, który przychodzi mi do głowy i jest całkowicie związany z JS, jest element . Bez JS w nim się raczej nic nie zrobi.
@karer: No okay, przeczytałem całość i wciąż nie widzę, aby to było "w dużej mierze" JS. Poza ostatnim rozdziałem "API", wszystkich pozostałych rzeczy (i poza elementem "canvas", "template", no i oczywiście "script") można się nauczyć i spokojnie używać bez wiedzy o tym, czym jest JS. Oczywiście mówiąc "nauczyć się HTML-a przed JS" nie mam na myśli nauczenia się jego w 100%, bo atrybut "style" z zerową znajomością CSS też się nie
Oczywiście mówiąc "nauczyć się HTML-a przed JS" nie mam na myśli nauczenia się jego w 100%, bo atrybut "style" z zerową znajomością CSS też się nie przyda, a atrybuty zdarzeń (onclick itp.) bez JS też będą niezrozumiałe.


@Krylan: gdybys napisal naucz sie html to spoko. Ty jasno wskazales HTML5 a jest to troche spora roznica.
gdybys napisal naucz sie html to spoko. Ty jasno wskazales HTML5 a jest to troche spora roznica.


@karer: Przecież tak właśnie napisałem. W całym artykule "HTML" pojawia się 5 razy, ale za każdym razem bez żadnego dopisku, żadnego numeru. Na schemacie element także jest podpisany "HTML". Jedyna 5 się znajduje na obrazku na schemacie, a jest tam z powodu tego, że jest to obecna wersja HTML. W programie, w którym przygotowywałem