Wpis z mikrobloga

Ile kosztuje 3 tyg wyprawa na Nordkapp, autem, we 2 osoby?

#podrozujzwykopem #podroze #jedziemnapolnoc #roadtrip #lotwa #estonia #finlandia #norwegia #dania #niemcy

Całość pod tagiem: #jedziemnapolnoc
Parę zdjęć: https://www.instagram.com/y0u4r34j0k3/
Główny album jeszcze nie powstał, zdjęcia czekają na obróbkę.

W załączniku jest podsumowanie kosztów wyprawy. Żarcie mieliśmy głównie z Polski, ale parę razy coś się zjadło w Ikei czy McDonaldzie. Tego nie ma w zestawieniu. Nie ma też kosztów sprzętu i ciuchów, jakie musieliśmy kupić.
Nie spaliśmy na dziko, bo pizgało i było po 9 stopni. Głównie motele i kempingi, bez luksusów.

Niezapomniane wrażenia - bezcenne. Za wszystko inne płaciłem kartą MasterCard
D.....M - Ile kosztuje 3 tyg wyprawa na Nordkapp, autem, we 2 osoby?

#podrozujzwyk...

źródło: comment_3h9jfjZz3X4jddENc8wMWcPToWcMpNiA.jpg

Pobierz
  • 11
@DILERIUM: próbuje namówić dziewczynę na nordkapp od 3 lat, ale właśnie słyszę zawsze że pizga złem i chce chociaż żeby nie było zimniej niż w PL - swoją drogą myślałem że 10k nie starczy na dwie osoby, zwłaszcza z noclegami - sam spałbym pewnie na dziko/na pace auta. Miłe zaskoczenie. Możesz dorzucić trasę?
@MaciejPN przekracza limit checkpointow na mapie googla, możesz sprawdzić po miejscowosciach :p ja swojej rok temu powiedziałem "jedziemy za rok na nordkapp?", ona powiedziała, że pogadamy, ja to uznałem, za "tak" xD
Z namiotem, nawet na kempingu, jest 2x taniej, koło 100 zł za noc. Można też spać w hostelach w zbiorczych pokojach, my tego nie chcieliśmy
@nienazywajmnie: wynajem kampera to 500 zł dziennie, więc wychodzi dwukrotnie drożej. Do tego większe spalanie i dłuższy czas w trasie.
Poza tym tak czy tak wypada czasem przenocować na kempingu, żeby się umyć i spać w cieple. A przy temperaturach rzędu 10 stopni webasto też swoje by wypaliło. Więc w ogóle to się finansowo nie składa.

Mogliśmy spać w aucie albo namiocie, ale woleliśmy płacić, niż się męczyć. Wystarczy, że
@nienazywajmnie: Jakiejś babeczce pomagałem koło wymienić, kapcia złapała.
Efekt wow to chyba droga od około 100 km przed Nordkapem. Piękne, surowe widoki i świadomość bycia na końcu Europy.

cała podróż 12 sierpnia - 1 września