Wpis z mikrobloga

To akurat nic dziwnego. Dla Ukraińców to przede wszystkim symbol walki o niepodległość i w czasie gdy jest ona zagrożona pojawia się relatywnie często.


@maniac777: Kolego. Właśnie niszczysz staranne zapewnienia zarówno Ukraińców, jak i dezinformacji tu w kraju, że nie wszyscy Ukraińcy to Banderowcy.
@maniac777: Hmmm, czyli Ukraińcy to nie są Ukraińcy?

PS: Znowu chyba polskiego nie ogarniasz, Polacy, Ukraińcy to nazwy narodów, nie tylko grupy kilku osób z narodu. A piszesz jak o całym narodzie jako symbolu walk o niepodległość.
@mopo: Logika u Ciebie leży, kwiczy i powłóczy nogami... Postaram się wyjaśnić językiem który jesteś w stanie zrozumieć. To że dla Polaków kotwica jest symbolem walki o niepodległość nie czyni automatycznie ze wszystkich Polaków, części Polaków czy nawet kogokolwiek z Polaków partyzanta, czy AKowca.
@maniac777: Nie ma czegoś takiego jak ideologia akowska, banderowska jest. Bandera podał jej założenia i wcielał ją w życie. AK była częścią demokratycznego państwa, a nie żadną prywatną organizacją.
@mopo: Zaczynam podejrzewać, że piszesz z Petersburga... bo przecież nie można tak nie znać historii własnego kraju. Przecież pomiędzy 1939 a 1945 Polska nie istniała, a co za tym idzie w tym czasie AK nie mogła być częścią Polski jako demokratycznego państwa. Poza tym jak można o AK pisać jako organizacji bezideowej?!
@maniac777: Nie napisałem, że bezideowa. Każda armia państwowa ma swoje idee. Polska istniała między 1939 i 1945, operował polski rząd z Londynu. Ale tak, jak sprzeciwiam się ukraińskiej imigracji to na pewno troll Putina, na złość Putinowi udupię własny kraj . Nie. Ukraińcom też powinno zależeć na niskiej emigracji, bo to drenuje wasz kraj, ale co ja mogę wiedzieć.
@mopo: Bzdura. Państwo z definicji wymaga terytorium na którym ma monopol na stanowienie i egzekwowanie prawa więc pomiędzy 1939 a 1945 najbardziej podstawowe kryterium istnienia państwa nie jest spełnione.
@maniac777: A Krym nie jest ukraiński? Bzdura, nielegalne zajęcia nie są zgodne z prawem. Rozumienie prawa i prawodządności to coś co nie jest powszechne na Ukrainie, ale to inna cywilzacja niż łacińska, więc się nie dziwię, nie ma tego filaru rzymskiego.
@mopo: Na Krymie w chwili obecnej państwo Ukraińskie nie istnieje - nie są spełnione podstawowe kryteria by można było mówić że jest inaczej. Został on bezprawnie anektowany przez Rosję.

Dobra, kończymy tę dyskusję. Nie wiem czy jesteś tak oderwany od faktów, rzeczywistości i zdrowego rozsądku z przekonania, niewiedzy, robisz to charytatywnie czy odpłatnie, ale dyskusja z Tobą to droga donikąd i strata czasu.
@mopo: To nie jest "moja definicja", wiesz... u nas, w Polsce, tego czym jest państwo i jaka jest definicja państwa uczą na WOS tak w okolicach szkoły średniej - przynajmniej tak było w moim wypadku jakieś 20 lat temu. Nie sądzę by od tego czasu zaszły jakieś istotne zmiany w tym zakresie.