Wpis z mikrobloga

Ilość morderstw na osobe w Europie, dane eurostatu. #4konserwy ciągle kłamią, że Polska jest jakoś super bezpiecznym, mlekiem i miodem płynącym krajem. Powtarzają zwyczajnie przekaz dnia PiS, te ich kłamstwa, że w UE trwa wojna domowa a Polska oaza spokoju.

Z danych wynika, że ilość morderstw na osobe w Polsce lokuje nas w środku stawki, ani lepiej ani gorzej niż gdzie indziej. Najlepiej jest w Austrii, Holandii, Hiszpanii.

#neuropa #polityka #przestepczosc #francja #szwecja #hiszpania #holandia
Pobierz
źródło: comment_0E9MM4B4P7R1iEkO8wDhRsOPp6o0mYNM.jpg
  • 60
A najbezpieczniejsze Austria, Szwajcaria, Hispzania, gdzie w #!$%@? młuzumanów, w Szwajcarii chyba nawet najwięcej w Europie albo prawie najwięcej. Ale statystyki sa lewackie.


@chanelzeg: Cyba nie masz racji, ale nie wiem, bo operuję danymi z dupy. Zupełnie jak ty.
nie, ale w Szwajcarii, która jest krajem znacznie bogatszym zarówno od Polski jak i Francji ma IMO duży wpływ zmniejszający.


@Lipathor: Ja bardziej bym obstawiał restrykcyjne prawo imigracyjne i pilnowanie swoich granic.
@PafnucyMaj: co tam jakieś eurostaty, policzyłem znaleziska na głównej wypoku i wyszło jednoznacznie, że muslimy gwałco a Polaki prawie nie!

czy uwazasz ze przyjecie imigrantow zmniejszyloby liczbe morderstw? Jak dla mnie problem by tylko wzorsl.

@szcz33pan: ciekawe, w jaki sposób doszedłeś do tych wniosków? Jakieś wyliczenia, statystyki, hipotezy?

nie, ale w Szwajcarii, która jest krajem znacznie bogatszym zarówno od Polski jak i Francji ma IMO duży wpływ zmniejszający.

@Lipathor:
@ZewPiwnicy: No faktycznie bezpieczny. Fascynujące jak majdrujecie statystykami aby udowodnić swoje brednie. W twojej ukochanej Szwajacarii szansa że dostaniesz wpierdziel za darmo jest prawie 3 razy większa niż w Polsce. A jaki tam poziom życia.
@PafnucyMaj: @chanelzeg: Raczej statystyki są prawackie. Po pierwsze walczycie z chochołem bo nie mówi się że tam się ludzie zabijają na ulicach a jest ogromna przestępczość. Oczywiście mamy cały czas minimalnie więcej zabójstw ale
Pobierz
źródło: comment_MMTpFOeE7tqlh5A1MLcnNrO2QT1b0YdM.jpg
@szcz33pan: Oczywiście, że by wzrósł. Wskaźniki przestępczości są mocno zależne od struktury wiekowej, wykształcenia, rozkładu płci i statusu socjoekonomicznego. Uchodźcy zazwyczaj należą do grup podwyższonego ryzyka. Niżej wklejam wykres przedstawiający przestępstwa z użyciem przemocy w Niemczech w 2016 roku z podziałem na Niemców, obcokrajowców i uchodzćów.
Pobierz
źródło: comment_nU0YPd4fbQ4w2DD8j04n2sXgWLzdjF9g.jpg
@ediz4: XDDD

Szwajacarii szansa że dostaniesz wpierdziel za darmo jest prawie 3 razy większa niż w Polsce.

@ediz4: na podstawie "dane z prawej strony dupy"? Wrzucona przez ciebie tabelka (btw czemu z 2010 roku? bo tak pod tezę pasowało?) oraz żadne dane tego nie pokazują.

Po pierwsze walczycie z chochołem bo nie mówi się że tam się ludzie zabijają na ulicach a jest ogromna przestępczość. Oczywiście mamy cały czas minimalnie
Gdybym za każde przeczytane na wykopie "w Polsce nie wybuchnie cię żaden muslim, a we Francji to panie strach z domu wychodzić" dostawał złotówkę, to bym nie musiał pracować do końca życia.


@NapalInTheMorning: No we Francji 3 razy więcej przestępstw a ludzi nawet nie 2 razy więcej więc ja bym się bał wychodzić. A wybuchac to u nas nikt nie wybucha.
Przecież to dane z eurostatu.

Kolego, @ediz4 proszę nie zgrywać głupszego niż jesteś. Nie pytałem o statystyki przestępczości, ale "w Szwajacarii szansa że dostaniesz wpierdziel za darmo jest prawie 3 razy większa niż w Polsce."

Wnioskujesz to na podstawie ogólnej liczby przestępstw? Przecież rozumiesz, że a) zestawiać przestępczość krajów z różnymi systemami karnymi to manipulacja (np. różna definicja pobicia ściganego z urzędu) b) liczba przestępstw =/= pobicia.

Ale możemy możemy się przerzucać
@ediz4: ja dałem morderstwa ty dałeś wszystkie przestępstwa, więc w twoim wykresie są (chyba?) takie rzeczy jak hałasowanie po zmroku itp, użytkowanie marihuany itp. pierdoły. Trudno to porównywać troche bo każdy kraj ma inny kodeks karny i różne rzeczy są traktowane jako przestępstwa. Duża część z tych przestępstw to pewnie drobne wykroczenia. Take nie wiem na ile to można traktować jako wskaźnik poczucia bezpieczństwa.

Nie wiem też czy to są zgłaszane
@Nagor: Może i to lewica robi. Tylko pusty śmiech człowieka na coś takiego mnie ogarnia.
Podobny pusty śmiech mnie ogarnia jak prawactwo przypisuje mnie do lewicy. ALe pewnie to wina tego, że niektórzy prawacy sa tak bardzo na prawo, że aż sa na lewo ( )
@NapalInTheMorning:

Wnioskujesz to na podstawie ogólnej liczby przestępstw? Przecież rozumiesz, że a) zestawiać przestępczość krajów z różnymi systemami karnymi to manipulacja (np. różna definicja pobicia ściganego z urzędu) b) liczba przestępstw =/= pobicia...

To proszę rozboje. Jest nawet gorzej niż napisałem. Zapewne zaraz napiszesz że u nas połowy nie ewidencjonują.

Nadal wygląda na to, że Polska jest super bezpieczna?...

Co to znaczy super bezpieczna? Jest znacznie bardziej bezpieczna niż kraje które
Pobierz
źródło: comment_MMiPRmfXIdEMwlnKZSPXmrirHWOdw20w.jpg
To proszę rozboje.


@ediz4: jeśli chodzi o rozboje to faktycznie wypadamy bardzo dobrze. Ale już na przykład Węgry czy Czesi wypadają znacznie gorzej niż my, co raczej przeczy twojej tezie, że wszystko przez migracje. Hiszpania, Szwecja mają lepsze wyniki niż Czechy, Węgry. Nie wiadomo czemu tak wysoko Lichtenstein.

W ogóle tezy, że migracja prowadzi do przestępczości nie da się udowodnić. Te twoje dane nie dowodzą nic takiego. Jest wiele powodów, dla
Pobierz
źródło: comment_0TxWD41UMEySXbZO0B5NI9Vh0FG8M1g0.jpg
@PafnucyMaj:

W ogóle tezy, że migracja prowadzi do przestępczości nie da się udowodnić. Te twoje dane nie dowodzą nic takiego. Jest wiele powodów, dla których przestępczość w danej kategorii może być wyższa w jednym kraju, niższa w innym....

Dane są oczywiste więc jeśli nie potrafisz łączyć faktów to nie moja sprawa. I nie tyczą one się obecnej migracji bo to dane do 2012 roku a poprzednich. Francja jak i Niemcy czy
Dane są oczywiste więc jeśli nie potrafisz łączyć faktów to nie moja sprawa


@ediz4: co takiego oczywistego jest w tych danych? Oczywiste są dla kogoś nawiedzonego, kto wszędzie widzi migrantów. W którym miejscu w tych danych pojawia się jakiś dowód? Migracja to jedyne zjawisko społeczne, które ma czy miało miejsce w Europie i odróżnia Polske od Belgii? Chyba różnic jest troche więcej.

Poza tym dane nie są w ogóle jednozancze, bo
@PafnucyMaj:

co takiego oczywistego jest w tych danych? Oczywiste są dla kogoś nawiedzonego, kto wszędzie widzi migrantów...

Oczywiste jest że bezpieczniej jest u nas. A dlaczego? Nie wiem ale się domyślam( ͡° ͜ʖ ͡°)
Także twój cały wpis to błąd logiczny.

Migracja to jedyne zjawisko społeczne, które ma czy miało miejsce w Europie i odróżnia Polske od Belgii?...

Belgia jest bogatsza co dodatkowo świadczy na niekorzyść Belgii.
Oczywiste jest że bezpieczniej jest u nas.


@ediz4: W jednych krajach jest bezpieczniej w innych nie jest, pod pewnymi względami jest lepiej (rozboje) pod innymi gorzej (morderstwa). Też pamiętajmy o skali tego, to naprawde nie jest tak, że ludzie żyją w jakimś wielkim strachu na zachodzie. Dla większości ludzie nie ma w ogóle różnicy i życie w Holandii jest dla nich tak samo bezpieczne jak w Polsce, ale ogólnie na zachodzie
Pobierz
źródło: comment_TbPJCBH4QoKGTd3ZklDjLvRpLNFOXiR9.jpg
W jednych krajach jest bezpieczniej w innych nie jest, pod pewnymi względami jest lepiej (rozboje) pod innymi gorzej (morderstwa). Też pamiętajmy o skali tego, to naprawde nie jest tak, że ludzie żyją w jakimś wielkim strachu


@PafnucyMaj: Dlatego bierze się pod uwagę ogólną statystykę a nie wyciąga jedną jej część pod tezę. Ogólnie społeczeństwa bardziej żyje w strachu jest co drugi dzień ktoś zostaje pobity lub napadnięty niż gdy raz na
@PafnucyMaj: Kłamstwem to są dane z dupy. Skąd jest ten arkusz, bo na pewno nie z Eurostatu.
Tu są prawdziwe dane: Eurostat
A tu moja mała kompilacja z uwzględnieniem ilości mieszkańców (per capita, ale wymnożone razy milion, żeby liczby nie miały tylu cyfr po przecinku): https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vSywJTiSvb5fsz2e_WmhWxct3t_YXaNKJ-gUa-Nc8XObJG4Zsii4SDm1RU0UxH_QjEXxhhICT61oJ9H/pubhtml
Załączam jeszcze zrzut ekranu dla leniwych.

Żaden ze mnie prawak, ale #!$%@?ą mnie te Wasze lewackie manipulacje na każdym kroku. Kłamiecie szybciej niż oddychacie. Widać
Pobierz
źródło: comment_bced6nYaftixchnzATGWAo2trofqKGch.jpg
@CoYoT: Dodam jeszcze - bo ktoś się na pewno przyczepi - że metoda nie jest w 100% dokładna, bo liczba populacji jest na stan z sierpnia 2017, a dane Eurostatu z 2015, ale nie ma to aż tak wielkiego wpływu na wynik.