Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mireczki,

Dzisiaj chciałbym zachęcić Was do zapoznania się z artykułem, w którym również opisuję zamki, jednak tym razem nie będą to Orle Gniazda. Zapraszam do Zamku Książ na Pogórzu Wałbrzyskim i znajdujących się nieopodal ruin zamku Stary Książ. Pokrótce opiszę ich ciekawą historię a oprócz zdjęć samych budowli, pokażę Wam również kilka interesujących miejsc w ich okolicach.

Link do znaleziska: https://www.wykop.pl/link/3915603/ksiazanski-park-krajobrazowy-zamek-ksiaz-to-zaledwie-poczatek/

Pozdrawiam i z góry dziękuję wszystkim wykopującym!

Dodatkowe tagi: #zamki #zamkiboners #ciekawostkihistoryczne #iiwojnaswiatowa #riese #gory #sudety

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o wiadomość w PW. Ewentualnie zachęcam do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski).
Pobierz
źródło: comment_y6xZHbIOLDZxJ6FyTluX1tYLiP2oSxhC.jpg
  • 22
@Permanent-Travel: Byłem w tym zamku (Książ) ze 2 tygodnie temu. Straszna komercha. Nie lubię takich klimatów.

Kasy jak na dworcu PKP. Brakuje tylko tych obrotowych do wchodzenia.

No i te ceny biletów z kosmosu.
Koniec końców nie zdecydowałem się na wejście bo byłem cały przemoczony po ulewie.
Nie sądziłem, że taki kawał trzeba dymać z parkingu, który i tak kosztuje 15 PLN...

A parking to zwykły kawałek pola. Raczej byłego pola
@Zapaczony: Niestety o Zamku Cisy i trasie Daisy dowiedziałem się już po powrocie i okropnie tego żałowałem. Generalnie do Książa trafiłem wtedy przypadkiem przy okazji wyjazdu w Góry Sowie. Nie miałem planu na ten wyjazd i jego realizacja była w pełni spontaniczna, bez żadnej mapy, więc i tak cieszę się, że trafiłem do Starego Książa. No ale pewien jestem, że wrócę tam jeszcze ze względu na te dwie atrakcje!