Wpis z mikrobloga

W moim JJRC H31 jeden silnik się nagrzewa. Do tego stopnia, że lekko czuć z niego charakterystyczny zapach (spalonego silnika?). Dron ma dwa dni i stało się to dzisiaj. Podczas lotu znosi go w stronę tego feralnego silnika, a po jakiś 2 minutach silnik przestaje pracować, gdy inne w tym czasie normalnie działają. Da się to jakoś uratować?
#drony
  • 13
@edwin20 A może raczej się poluzowało? Może trzon śmigła luźno chodzi na metalowej ośce? Dron próbuje wyrównać lot zwiększając obroty silniczka z luźnym śmigłem. Nie piszczy przy tym?
@Seneszal: Nie piszczy. Gdy dron ostygnie i wystartuje to wszystko jest ok, a potem silnik się nagrzewa i zaczyna drona coraz bardziej znosić, aż w końcu śmigło przestaje się kręcić.
@Wu70: Na zębatkach wygląda ok, gdy ręką kręcę silnikiem też wygląda w porządku. Problem w tym, że drona kupiłem nowego od gościa na allegro, bo pierwszego H31 z TomTop porwał wiatr (,)
@edwin20: te silniczki się po prostu całe wymienia. Co prawda raz rozbierałem i czyściłem większy (8,5mm), ale jest z tym dużo zabawy. Na GB i na BG dostaniesz seryjne, link do wzmocnionych dałem wyżej.