Wpis z mikrobloga

#lwow Uwaga mirki wybierające się do Lwowa przez Medykę. Otóż marszrutki z Medyki/Szeginie do Lwowa dojeżdżają ale nie do centrum. Dojeżdżają do przystanku Lwów Metro / i tu trzeba się przesiąść na inna marszrutkę. Nie wiem co jest powodem - moja znajomość języka ukraińskiego nie pozwoliła mi dowiedzieć się, może tymczasowo tylko;)
  • 11
@krzynek: jedź prywatnym busem, a nie rozlatującą się komunikacją publiczną. Koszt 100 złotych za przejazd do Lwowa ale dzielony na liczbę pasażerów więc wyjdzie po 20 zł, a jedzie mniej, niż godzinę i pod sam dworzec. Polecam Iwana w pomarańczowym Sprinterze, ale busiarzy kręci się tam cała masa.
@mati_o2 informacja była opisana na początku tego tygodnia pod tagiem #lwow i w #lwowfaq.

Od jakiegoś czasu prowadzą remont torowiska przy dworcu. Może planują wymianę nawierzchni, bo teraz można połamać nogi.
@krzynek: The Lvív Metro (Ukrainian: Львівський метрополітен) is a rapid transit system that was planned in the city of Lviv in western Ukraine during the 1980s. During the early 2000s, the project was changed to utilize light-rail transport instead xD
@linek_big:Przewodnika nie miałem. Najlepiej samemu przejść, albo z przewodnikiem fizycznym. Kurcze nie pamiętam numeru marszrutki do której się przesiadałem ale spokojnie się dogadasz ;) Do klubów tam dane mi nie było jeszcze wejść.Od siebie polecam Operę bardzo tanio i bardzo ładnie w środku, jakiś spektakl można spokojnie obejrzeć.Taras widokowy na ratuszu albo kościele św Elżbiety. Wnętrze kościola sw Elżbiety. Kawiarnie b.dobra palona na piasku birmeńska, Teatr Piwa Pravda- wieczorem muzyka na