Wpis z mikrobloga

#internet #krakow

Będziemy wynajmować mieszkanie w nowymi miejscu i trzeba tam podpinać internet (znaczy kable są tylko operatora trzeba wybrać). Kogo można polecić brać dużego operatora typu netia, upc, orange, czy szukać jakiś lokalnych dostawców, kogo się wystrzegać?. Dzielnica Grzegórzki.
  • 9
znaczy kable są tylko operatora trzeba wybrać


@segate: Jak są kable, to one chyba są jakiegoś konkretnego operatora, nieprawdaż? Każdy operator z reguły kładł własną infrastrukturę i z reguły w konkretnym budynku masz kable konkretnego operatora, no może czasem dwu różnych. Na przykład u mnie w budynku są kable dawnego GHNET-u (obecnie UPC), i wyboru raczej nie masz - jeśli chcesz Internet, to wiadomo że będzie z UPC...
z reguły w konkretnym budynku masz kable konkretnego operatora, no może czasem dwu różnych.


@raj: żebyś się nie zdziwił - u mnie w Krk w bloku są kable 4 dostawców (netia, orange - światłowód, upc i coś tam jeszcze lokalnego - ale fizycznie kable są). O tyle dobrze, że puszczone jednym pionem/korytkami, więc bajzlu nie ma (po drodze były odświeżania klatki, więc ogólnie wygląda schludnie - wtopiło się). Dodatkowo na dachach
Jak są kable, to one chyba są jakiegoś konkretnego operatora, nieprawdaż?


@raj: nie... operatorzy dzierżawią od siebie nawzajem czy jakoś tak. Mam Netię a kable są kładzione przez UPC