Wpis z mikrobloga

@Grzesiek4: teoretycznie mam dostęp do drukarek 3D, ale zaprojektowanie koła zębatego o odpowiednich wymiarach to będzie koszmar.
Do łańcuszka się nie podepnę bo w sumie on już się spsuł i jak widać nie ma osłonki, która trzyma łańcuszek na zębatce i teraz z niej spada.

@sirgorn: lepiej byś zarzucił pomysłami jak to przymocować ( ͡º ͜ʖ͡º)

@galaxypx: no powiedzmy, ale ja chce to przymocować
@Gumaa: Znaleźć drugą, rozwaloną roletę i wyciągnąć z niej kółko, potem je przykleić na termoglucie do serva, a następnie połączyć koralikiem.
Na sam koniec servo razem z elektroniką, przykleić do futryny na taśmir dwustronnej.
@Grzesiek4: miałem małą styczność z wymiarowaniem i rysowaniem kół zębatych, nie chce tego widzieć drugi raz na oczy (°°
Ale robiłem to ręcznie, na komputerze może byłoby to łatwiej zrobić. Ale i tak, kształt zębów musiałby być dość dziwny żeby to się nie rozsypało po jednym dniu.
@Gumaa roleta jest na rurce więc jakbym próbował przewiercić się przez ten plastik. Do tej rurki dokleił kawałek jakiegoś wałka tak żeby wystawało poza ten uchwyt. Wtedy serwo do okna, połączyć z wałkiem i powinno śmigać. Zostanie tylko obudować jakoś serwo.
@melba: miałęm podobny pomysł, przewiercić się przez ten plastik i wsadzić serwo do srodka, bez wałka. Ale ciężko będzie to zdjęć żeby rozkręcić, bo jakiś geniusz to przywiercił do okna i po ponownym przywierceniu może być jeszcze bardziej nieszczelne niż jest teraz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Gumaa roleta powinna się zdejmowania uchwytów. Popchnij w bok i powinna z jednej strony być możliwość wyciągnięcia rolety.
Może jeszcze wywal całkowicie ten plastik i roletę bezpośrednio do serwa.