Wpis z mikrobloga

Dobra Mirasy, potrzebuję waszej pomocy, bo ja się poddaję.
Przy każdym restarcie systemu (Win10 Pro) robią mi się automatycznie ja kompie następujące rzeczy
1- Wyłączenie ustawionej tapety( przełącza się na czarne tło) Próbowałem opisanych trików z zapisywaniem kompozycji i nic to nie dało
2 - Wyłączenie opcji ClearType - wszystkie czcionki robią się "kwadratowe" - ogólnie paskudnie to wygląda.
3 - Reset menu start - nie chce się uruchomić. Jedyną opcją jest wrzucanie komendy w powershellu i liczenie że tym razem zadziała :(

Próbowałem już :
-wszelkich dostępnych w sieci opcji na restart Menu startu, dalej nie pomaga
-zapisywanie tapet w kompozycje
-popraw w rejestrze (wpis Wallpaper)
-odpalania ręcznie ClearType - pomaga do następnego resetu (tak jak ustawienie z łapy tapet, oraz wklepania komend w powershellu)
-w ciągu ostatnich 2 dni zrobiłem 4 kompletne czyszczenia dysku z reinstalem systemu.

CO MAM ZROBIĆ, ŻEBY TO NAPRAWIĆ - SKOŃCZYŁY MI SIĘ POMYSŁY POMYSŁY ( ͡° ʖ̯ ͡°)
BŁAGAM O POMOC

  • 7
@Red_Hawk: Jak jesteś z Wrocławia to masz u mnie browara. Jak nie - gdy przypadkiem będziemy w jednym mieście to też masz browara. Problem z tapetą oraz z czcionkami - solved. Teraz tylko zasugeruj jak naprawić to #!$%@? menu start, to browara zamienisz na flaszkę :D
@Pettev: ile masz ramu?
Edit:
Odpal w powershellu:
{ Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}
}

I restart