Wpis z mikrobloga

@vondanzig: Twarde dane to: jak brzmi i czy się mirkom podoba jego brzmienie przy własnych próbach. Nie wiem co ma do rzeczy wykształcenie muzyczne, skoro 90% obecnych muzyków takowego nie ma, albo płeć.
@xandra: Widzę,że 5 lat studiowania inżynierii dźwięku i obrazu jest niepotrzebne jak się znajdzie ekspert z wypoku...
Dla Twojej wiadomości, jest to potrzebne,żeby statystycznie móc stwierdzić preferencje w grupach wiekowych i płci. Standardowa procedura każdego testu odsłuchowego obecnie.
@xandra: @vondanzig: podszedł to tego w bardzo naukowy sposób i takie podejście do tematu powinno się szanować jeśli się szanuje naukę. Jak brzmi i czy się podoba to nie są twarde dane tylko spekulacje, inne dla każdego kto odsł#!$%@?. Żeby zgłębić temat i dopracować "smaczki" nie wystarczy tylko puścić dwa sample i poprosić o opinię. Jeśli tak ci szkoda czasu parę razy kliknąć w ankiecie to po co się w
@wihajster-do-tentegesowania: Tak się składa, że bawię się sounddesign i robię brzmienia na słuch, nie pytając nikogo ile ma lat. To co dał do porównania brzmi... no jak gitary robione na syntezie fm jakieś 15 lat temu w grach... Zrobienie dobrze brzmiącej gitary syntetycznej jest bardzo trudne nawet na dobrych syntezatorach, stąd tyle wtyczek typu RealGuitar. A co dopiero wtyczki samej w sobie. Być może ankieta ma pomóc, ale to nie to
@wihajster-do-tentegesowania: Nie wszystkie brzmienia takie są, ale po co sprawdzać ( ) To czy wtyczka brzmi dobrze słychać na pierwszy rzut ucha, czy brzmienia da się dobrze artykułować, więcej, mniej filtra itd, jaśniejsza, ciemniejsza barwa to się robi na słuch.
@xandra: dobra widzę, że nie kapujesz. Korzystanie z wtyczek w programach DAW i ich modyfikacja to całkiem co innego niż zrobienie takiej wtyczki od zera, która ma coś imitować. To, że masz prawo jazdy to nie znaczy, że wiesz jak działa dyferencjał. Modyfikować wtyczkę możesz "na czuja". Stworzyć ją od nowa to co innego.
@wihajster-do-tentegesowania: Lepiej niż jego wtyczka, sądząc po próbkach. Pisałam, że to bardzo trudne. I nie, nie ja nie mam pojęcia tylko ty. Wtyczka ma udawać dany instrument, czym jakże nie ustawieniem parametrów modyfikacji, typem syntezy i efektami jest to wyrażone? Tyle, że na stałe, boże jaki ty jesteś nierozgarnięty. Żebyś cuda robił, to poza wavebased nie da się wyjść, albo liniowo jak D50. Na początek wave później synteza wybrzmiewania, w tym