Wpis z mikrobloga

@leoha: są narzucone, dali urywki kodu i strzelam co gdzie ułożyć.

Domyślam się więc, że mam listę decyzji (decyzja.swiadczenia), a w niej 3 wpisy (swiadczenie), przez to mam 3 wykonania.
x przyjmuje wartość na 1 pozycji z listy, ale się nie "podnosi"
x++ załatwi sprawę?

Nie mam na chacie platformy testowej ;/
@przemilcze: iterujesz po swiadczeniach, wewnatrz kazdej iteracji (dla kazdego swiadczenia) x przyjmuje wartość elementu listy infoUprawniony o indeksie swiadczenie.uprawniony.id. Jesli id jest nullem wtedy wyciagany jest element o indeksie 0. Jeśli w każdej iteracji dostajesz te same dane to zakładam, że w każdym przypadku nastąpił "fallback" do pierwszego elementu listy.
@kszych: tego się bałem, czyli w sumie bez wglądu w listę infoUprawiony (brak uprawnień) niczego nie zdziałam?

Bo to w sumie nie ma prawa nic się dodawać, argumenty są "sztywne" ;/ Chyba że swiadczenie.uprawniony.id to 1.0.0, 2.0.0, 3.0.0, innego przyrostu nie widzę.
@kszych: jakby co, kod działał. Nie-problem polegał na tym, że i1, i2 i i3 w rzeczywistości były sobie równe...

Przy okazji, jakbym chciał opanować ten język, jakąś książkę znasz?
@kszych: jeżeli mogę, proste pytanie - jak sumować?

Mam ${kwotanaleznosci}, ${kwotaodsetek}, nie mogę tak na szybko znaleźć, jak to zsumować i wydrukować. Próbowałem przez assign i zwykły operator "+", i nic.