Wpis z mikrobloga

Potrzebuję komputer stacjonarny, który docelowo będzie podłączony pod telewizor. Nie będę na nim grał w gry, chcę tylko oglądać filmy i seriale + przeglądać internet. Ile mniej więcej muszę wydać, żeby mieć sprawnego kompa na przynajmniej 2-3 lata? A może ktoś z was pracuje w sklepie bądź składa takie sprzęty hobbystycznie? W zamian za pomoc oferuję piwko własnego wyrobu :)

#lodz
  • 19
@mojawatrobaczasemodmawiajanigdy: Skoro nie będziesz grał w gry to myślę że może z 2tys jak na 2-3lata. Nie wiem niestety jak to wygląda w sprawie podłączenia do telewizora, w jakie komponenty do tego się najlepiej zaopatrzyć. Procek Pentium G4600 powinien starczyć tak mi się wydaje.
@mojawatrobaczasemodmawiajanigdy

Jest jeszcze taka opcja, że możesz sobie zakupić konsole np PS 3 - filmy i takie z płytki, dysku czy z neta polecą. Internet również można elegancko przeglądać po wcześniejszym podłączeniu klawiatury i myszki... A oprócz tego jak złapiesz chęć aby w coś pograć to spokojnie lecisz do jakiegoś sklepu z grami używanymi i już od 5 zł wzwyż coś powinieneś znaleźć dla siebie :)
@mojawatrobaczasemodmawiajanigdy: dobra kazdy rzuca hasla ale nikt nie wytlumaczy nic konkretnie. Glowna zaleta pc to mozliwosc rozbudowy i modyfikacji. Braknie ramu? Stowka i zalatwione. Braknie mocy 300 pln mocniejszy procesor. Cena to nie 2k. Ostatnio za 1100 zl zlozylem kompa na ktorym latal wiedzmin 3. Minus pc to pobor pradu. Rozne mini pc. Czesto tansze mniejsze i zra mniej pradu. Ale, to gotowy sprzet bez mozliwosci modyfikacji. No przynajmniej w duzej
@mojawatrobaczasemodmawiajanigdy: podstawowe pytanie czego oczekujesz po takim sprzęcie?
Wejście na onet i czasami odpalenie netflixa/cda/youtuba? Jeśli tak to prosty zestaw jakis tv box na androidzie plus klawiatura bezprzewodowa z touchpadem lub zestaw klawiatura mysz. Ale na kanapie lepiej sie sprawdza klawiatura z touchpadem.

Jeśli chcesz tam już coś więcej kombinować i chciałbyś robić to co na zwykłym laptopie. np wygodnie podpinać pendrive/dysk i kopiować sobie wszystko ja na zwykłym kompie, odpalic