Wpis z mikrobloga

Chciałbym usypać żwir ozdobny/grys naokoło nagrobka. w castoramie można go kupić w workach 20kg/16zł. Pojęcia nie mam ile będzie tego potrzebne. Zależy mi tylko aby przykryć ziemie tak aby był efekt estetyczny i może mniej błota na nagrobku po deszczu.

Dodatkowo,
czy sypać to na gołą ziemie, czy jakaś folia pod spód?
czy ma sens sypanie tego luzem (jak na obrazku), czy zrobić jakąs otoczkę/krawężnik? Nie wiem czy to się nie rozpieprzy.

Ktoś ma doświadczenia w podobnej kwestii?

#majsterkowanie #ogrodnictwo
bgjm - Chciałbym usypać żwir ozdobny/grys naokoło nagrobka. w castoramie można go kup...

źródło: comment_IORsjPn5nfbONo10YXqXRi15Qx19ncbu.jpg

Pobierz
  • 9
@dersu: właśnie wybiłem wszystko roundupem i pewnie co jakiś czas bedę pryskał. Jak położe folie to pewnie bedzie przeswitywać, bo kilka centymetrów grubości nie bede tego sypał.

Zastanawiam sie czy nie rozpieprzy sie to wszystko naokoło. Czy jakiejś otoczki nie zrobić. jak nie z kamienia to może z jakiegos plastikowego surowca, co by wystawał ze 2cm ponad poziom ziemi.
@bgjm: Wkop się na kilka centymetrów w ziemię, żeby wybrać trawę itp. Zrób taka jakby fose dookoła na kilka centymetrów głęboką. Na spód kładziesz folie, równo przyciętą, na to sypiesz żwirek na równo z terenem.
a wtedy kolejny wydatek na Randap ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dersu: o wiele taniej, a równie skutecznie wychodzi sól drogowa. Serio mówię, gdyby ktos miał wątpliwości.

@bgjm: krawężnik niezbędny, inaczej grys się rozlezie. A geowłóknina (nie folia) pod spód też nie zaszkodzi.