Wpis z mikrobloga

Mirki, najwyżej mnie zlinczujecie, ale wołam komentujących i plusujących, czas na dalszy rozwój sytuacji z tego wpisu .
Szczęśliwie - właściciel mieszkania uszanował fakt, że nie życzę sobie oględzin pod moją nieobecność. Niestety - w wyniku tego postanowił zmienić ustalenia i domagać się czynszu za wrzesień (który miała pokryć kaucja) - w obecności oglądajacych stancje (o dziwo). Stwierdził, że kaucja nie służy do zabezpieczenia ostatniego miesiąca czynszu, i skoro nie zapłaciłem - na jakiej podstawie tu dalej mieszkam. Wiem, że wyrzucić mnie bez okresu wypowiedzenia może dopiero, gdy moja zwłoka w płątności będzie wynosić dwa okresy rozliczeniowe - co jest już niemożliwe, jako że zostało mi 4-5 dni mieszkania. Płacić nie zamierzam - wiem, że nie zwróci mi kaucji z wydumanych powodów (zerwanie umowy wcześniej, miał pretensje o to - "nie wynajmujemy na tak krótki okres czasu, gdybym wiedział to bym Panu nie wynajął", oraz ze względu na inne swoje "dokonania"), a mieszkanie nie jest w żaden sposób "uszkodzone" - ba, oddaje je wręcz w lepszym stanie (zanim wyszła prawdziwa natura naszego #januszwynajmu dokonałem paru "porządków" i napraw dla własnej wygody). W umowie nie znajduje się żaden misterny zapis o możliwości usunięcia mnie w przypadku miesięcznej zwłoki w płatności - właściwie nie ma żadnej wzmianki co można zrobić w takiej sytuacji.
Dla pewności - przez ten tydzień pracuje z domu, w przypadku niezapowiedzianej wizyty nie omieszkam powiadomić odpowiednich organów, gdyby wydarzyło się coś niespodziewanego - będę wołał plusujących.
#januszewynajmu #mieszkania
  • 47
Wołam przez MirkoListy plusujących i komentujących ten wpis (169)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @Amelie @Antonyo77 @Herubin @GrammarNazi @boltzman @Anekito @callmejimmy4 @Scyzorex @Awerege @zurekiv @KanapkaPL @xerxes931 @archates @aszkemason_adamazy @Kic3k @cziastko @Lycha19897 @Robrt7991 @wilkolak @Queltas
@Marczeslaw: Wybacz, ale wątpie że odzyskam kaucje od człowieka, który wyzywa na korytarzu rodziców mojej dziewczyny, którzy po prostu stoją pod drzwiami z zakupami, bo przyjechali z wizytą, najpierw zarzucając im "włamanie" (chyba torbą zakupów), potem obrzucając wyzwiskami, ana koniec wzywając policje, która po przyjeździe upomina jego, ojcu mojej dziewczyny proponuje założenie sprawy, a nam radzi wyprowadzić się, bo ten człowiek to wariat i nie pierwszy raz mają z nim do
@Swarley: za ostatni miesiąc musisz zapłacić tak jak na umowie, ja bym tej kaucji jednak nie odpuszczał, najlepiej porób dokładne zdjęcia wszystkiego, żeby mieć dowód, że zostawiasz mieszkanie w dobrym stanie i należy Ci się zwrot kaucji, uchroni to Ciebie również przed sytuacją, że on coś zepsuje drobnego, tylko po to, żeby Ci jej nie oddać, jak koleś nie będzie chciał jej oddać postrasz go powództwem cywilnym, podamy Ci kilka paragrafów