Wpis z mikrobloga

#lightinthebox #aliexpress #xiaomi
nigdy nie kupowałem nic z chin, a teraz zamierzam kupić xiaomi mi a1 za 800 zł http://www.lightinthebox.com/pl/xiaomi-mi-a1-5-5-cal-smartfon-4g-64-mb-4gb-12-mp-8-rdzeniowy-3080mah_p6198621.html?prm=1.5.1.1
i mam kilka pytań:
1. Co oznacza to odliczanie obok ceny? Czy to czas do konca promocji?
2. Czas dostawy w tabelce jest to data w której dopiero zaczną to wysyłać?
3. Jak wygląda sprawa z cłem? Duże szanse że doliczą? Jak wygląda płatność tego cła w takim wypadku? W poradniku wysyłkowym na tej stronie mówią o ubezpieczeniu od opłat celnych, ale nie widzę takiej opcji.
4. Czy ktoś sie orientuje czy ten telefon (z tego sklepu) na pewno ma wsparcie dla LTE b20 800 mhz?
5. czy warto brać ubezpieczenie przesyłki za 18 zł i wysyłke ekspresową za 46 zł?
  • 6
@kragg5:
1. czas do końca promo
2. Przewidywany czas wysyłki 3-5 dni roboczych
3. brak cła na telefony, brak ubezpieczenia od VAT przy tym produkcie
4. FDD (B20 800MHz) tak ma
5.

Ubezpieczenie przesyłki


nie jeśli płacisz przez Paypal

wysyłke ekspresową za 46 zł?

zapewne DHL czyli dość spore szanse na VAT (sklep deklaruje prawdziwą wartość)
@Andczej: super, dzięki za odpowiedzi.
co do 5.
czyli lepiej wziąć darmową Usługę pocztowa ze śledzeniem - taniej i mniejsza szansa na VAT
a co do metod płatności to dlaczego przy płatnościach przez paypal nie warto ubezpieczać?
i czy przez paypal jest w takim razie najlepiej płacić? Mysłałem że kartą
czyli lepiej wziąć darmową Usługę pocztowa ze śledzeniem - taniej i mniejsza szansa na VAT


@kragg5: też loteria z VAT, jakie szanse? można rzucić heheszkiem albo będzie albo nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a co do metod płatności to dlaczego przy płatnościach przez paypal nie warto ubezpieczać?


paypal daje ci ochronę, pomoc w sporach itd itd

i czy przez paypal jest w takim razie najlepiej płacić?
@Andczej: ok w takim razie wezmę wysyłkę pocztą - mam nadzieję że jest to bezpieczne i przesyłka na pewno przyjdzie... :D
jeśli doliczą 23%vat czyli jakieś 180 zł to będzie i tak mniej niż 1000 za całość, a w Polsce w xkomie za 1300 ten telefon będzie (co prawda wtedy jest gwaranacja, no ale cóż)