Wpis z mikrobloga

Wniosek? Największe poparcie dla antyimigranckiej AfD jest w miejscach, gdzie imigrantów jest najmniej...


@rzep:

Nie ładnie wyciągać wnioski na podstawie samej korelacji. To podstawowy błąd w statystyce i podstawowa technika maniplulacji.

Na podstawie twojego wykresu można jedynie stwierdzić, że istnieje korelacjaiędzy jednym zjawiskiem a drugim i dopiero badać czy jedno z drugiego wynika.

http://nauka.metodolog.pl/korelacja-a-przyczynowosc/
A nie mylisz Ty przypadkiem przyczyn ze skutkami? Może tam nie ma Imigrantów bo ludność jest nieprzychylna? To jak kibice konkurencyjnych klubów nie zapuszczają się na nieprzyjazne terytorium.

Durga sprawa. Najwięcej o głosach AfD mogłaby powiedzieć mapa. Byłe NRD, gdzie nie było wielkiej fali imigracji tureckiej, gdzie ruski mają największą szansę na oddziaływanie a kartą imigracyjną próbują dzielić Europę i rozgrywać społeczeństwa.

Byłe NRD siłą rzeczy było bardziej jednolite etniczne i przyjęcie
@rzep: Nie po myśli jest mi manipulacja i kłamstwo statystyczne. To ty przedstawiłeś wygodny dla ciebie wykres i jesteś ślepy na inne interpretacje niż z góry zakładana. Zręcznie unikasz odpowiedzi na pytania, które mogłyby zmienić sens tego wykresu.
Być może on faktycznie pokazuje to, co próbujesz udowodnić. Ja jednak nie jestem fanatykiem, który z góry wydaje osąd, jeśli tylko coś pasuje do mojej tezy. Zastanawiam się, jakie są możliwe interpretacje tych
A nie mylisz Ty przypadkiem przyczyn ze skutkami? Może tam nie ma Imigrantów bo ludność jest nieprzychylna?


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:
Nie sądzę, ale załóżmy ze tak jest.
Co to oznacza? Ze imigranci nie powodują tyłu problemów żeby spowodować niechęć ludności, tam gdzie jest ich relatywnie wiecej.. Jedyne co powoduje niechęć do imigrantów to propaganda i prawdopodobnie bieda.
Widzisz, strach to narzędzie w polityce jak każde inne.


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:
No że Afd wykorzystuje nieracjonalny strach jako element gry politycznej to wiadomo. To jak antyszczepionkowcy wykorzystujący strach przed NOP. Sensu to nie ma, ale propaganda się kręci.
Tylko jakie chcesz z tego wyciągnąć wnioski?
Przykładowo - możliwe, że imigranci byli umieszczani w regionach kraju, które już wcześniej wykazywały tendencje proimigranckie.


@WybranyLoginJestZaj:
Na potrzeby dyskusji załóżmy że to możliwe. Ale jak wytłumaczysz fakt, że rejony z imigrantami są bardziej proimigranckie niż rejony bez imigrantów skoro są te wszystkie no go zones, gwalca w biały dzień i w ogóle pożoga? Tam juz podobno nastąpił koniec białego człowieka którym prawach straszy od lat, a ciągle ci uciskani biali
Twój komentarz to idealny papierek lakmusowy do identyfikacji ludzi, którzy nie myślą i nie skapnęli się, że przeciętny imigrant to prawa głosu nie ma.


@rzep: Twój to za to papierek na mitomanów którzy dopisują sobie informacje których w źródle brak, a mianowicie że te dane pochodzą z wyborów