Wpis z mikrobloga

Mireczki muszę się czymś pochwalić! Jakiś czas temu wrzuciłem tutaj linka do mojego bloga, w którym przedstawiłem analizę wytrzymałościową deskorolki w Abaqusie (taki program do obliczeń inżynierskich). Biorąc pod uwagę, że symulacje inżynierskie nie są zbyt popularnym tematem na Wykopie, wydaje mi się, że post przyjął się całkiem nieźle (z czego jestem mega zadowolony i w ogóle dzięki za każdy komentarz i plus). Oprócz mirko, post udostępniłem też na LinkedInie, a tam widziało go około 300 osób. Tydzień temu dostałem wiadomość z głównej siedziby Dassault Systemes (firma tworząca Abaqusa), że chcieliby udostępnić moje wypociny na głównej stronie internetowej oprogramowania! :) Dzisiaj wrzucili posta link

Ktoś może powiedzieć, że to nie jest nic niezwykłego, nie ma się z czego cieszyć skoro nic na tym nie zarobiłem i w ogóle czy słyszałem o takim czymś jak marketing. Ja jednak czuję się w jakiś sposób wyróżniony, bo istnieje tysiące anglojęzycznych stron poświęconych tej tematyce, a ktoś tam w wielkim korpo uznał to co napisałem za ciekawe :)

Także czuje dobrze człowiek i jeżeli robicie jakieś projekty po godzinach to nieustawajcie w trudach!

#mes #fea #mechanika #inzynieria

Postanowiłem, pójść za ciosem i spróbuje sił we własnym tagu: #bogdansymulant (to tak na przyszłość gdyby ktoś chciał śledzić albo czarnolistować)
  • 58
Dodaje do wiadomości wszystkie Mireczki i Mirabelki, które poniękąd przyczyniły się do tego sukcesu (sorki jeżeli ktoś nie chciał być wołany!) ( ͡ ͜ʖ ͡)

@niesztuka, @biskup2k, @PyraPrzeznaczenia, @sirgorn, @tomsonyot, @tomeczek11, @chalmi, @Kuork, @skladak0, @BArtus, @Migfirefox, @Aditor, @moonlisa, @ookurasama, @mab122, @Krs90, @Fizyk_kwantowy, @kgielo, @majsterV2, @Xagog, @kjkszpij,
Super, bardzo fajna akcja, gratuluję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Postanowiłem, pójść za ciosem i spróbuje sił we własnym tagu


@Bogdan191: Lepiej idź za ciosem i grzej kontakt z tą firmą, może zagadaj czy nie chcieliby jakiejś podobnej ciekawej symulacji do użycia w celach promocyjnych, wkręcaj się (oczywiście o ile jarałoby cię pracowanie dla takiej firmy).
Także czuje dobrze człowiek i jeżeli robicie jakieś projekty po godzinach to nieustawajcie w trudach!


@Bogdan191: Prawda to. Ja zrobiłem swoją "troszkę mocniejszą" lampkę do roweru, pochwaliłem się nią tutaj, a później dostałem PW z propozycją ( ͡º ͜ʖ͡º)

Gratuluję też wyróżnienia :D
@Fizyk_kwantowy: To nie jest przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślałem o tym żeby je wrzucić, ale przedstawienie naprężeń dla kompozytów jest dosyć skomplikowane, tzn łatwo można popełnić błąd przy odczycie wartości. Kryterium Misesa nie może być stosowane ze względu na wiele warstw kompozytu, więc wypadałoby analizować każdą warstwę osobno albo użyć kryterium Tsai-Hill/Tsai-Wu. Dodatkowo, chciałem, żeby post był stosunkowo prosty w odbiorze więc pozostałem przy siłach i