Wpis z mikrobloga

Dostałem w końcu paczkę niespodziankę zakupioną na #gearbest.
Najpierw krótkie informację o paczce:
1) LINK - Worek niespodzianka 2 PCs (1pc xiaomi) Smart Electronics za $41.99
2) Zapłaciłem chyba kolo 155 zł.
3) Worek niespodzianka był NIBY przeceniony o chyba 40%, czyli jego teoretyczna wartość z dupy to dajmy na to $72, co daje 260 zł.
4) Ogólnie w paczce wartość przedmiotów powinna być przynajmniej równa wartości zapłaconej - jako że dochodzi super ryzyko zakupy bezużytecznych rzeczy, w zamian można dać coś co się mniej sprzedaje wartość tego powinna być większa niż cena po której się kupiło. Według tego co przewidywałem paczka powinna po prostu zawierać dobre produktu po cenach jak np. dobry kupo - taki limitowany. Mamy element losowości, ale możemy dostać coś po dobrej cenie.

Teraz możemy przejść do realiów!
W paczce... to co na zdjęciu. Czyli:
A) Słuchawki Xiaomi Wireless Bluetooth 4.1 Music Sport Earbuds
Wartość - $20 - 74 zł.
B) Smart band X9 PRO Heart Rate Smartband
Wartość - $22 - 81 zł

Łącznie: 155 zł.
Czyli cena została JEDYNIE wyrównana. Ceny powyżej niby są w promocji, ale prawdę mówiąc ciągle za tyle te rzeczy można kupić.

Podsumowanie:
1) Cena niespodzianki niby przeceniona z $72 dolców - gówno prawda (ale to było oczywiste akurat! więc żaden zarzut, ale warto wspomnieć)
2) Wartość niespodzianek kupowanych losowo, więc z wielkim ryzykiem że będą dla nas bezużyteczne - równa wartości zakupu. Czyli mogłem kupić oddzielnie i zapłaciłbym tyle samo, a nic bym nie ryzykował, lub wydał 42 dolce na rzeczy mi na 100% przydatne z których na 100% byłby zadowolony.
3) Smart Band X9 PRO - na opakowaniu żadnych informacji co to za badziew - wstydzą się? No trochę się nie dziwie, serio, opakowanie jak najgorsze chińskie gówno, a ponoć też aż tak złe nie jest. Recenzje ma takie sobie. Do tego jest kolorowy i wygląda jak zabawka dla dzieci (nie mam dzieci), wstyd ją nosić. Duży ten smartband, brzydki i ponoć bezużyteczny dla kogoś kto czegoś oczekuje. Brzmi jak wrzucenie do paczki czegoś co się nie sprzedaje, żeby tego nie wyrzucać. Może się mylę, ale smartbandami mam raczej podejście że jest to coś jak zegarek - musimy miec pewność że spełnia swoje zadanie inaczej jest przeszkadzającym badziewiem. Lepszy Xiaomi 1S - jesteśmy pewni że działa dobrze i spełni swoje zadanie (lub smart band mi 2). Przy tym jak zegarek - ma wyglądać. Nie jest to rzecz na której się oszczędza. Oczywiście możemy korzystać tylko podczas sportów, wygląd wtedy ma mniejsze znaczenie, ale dużo wieksze wygoda i jakość czujników - firma po której opakownaiu produktu nie da się go znaleźć w sieci (ja szukałem po chipie i tego że musi byc na gearbest, może jeszcze po jakiś numerach katalogowych by się dało) nie wzbudza zaufania - testy to raczej potwierdzają. W skrócie - bezużyteczny smartband z dziecinnie kolorowym wyświetlaczem. Jak go nie sprzedam - zrobię jego rozdajo pewnie, oby jednak się sprzedał. Sam bym kupił amazfita smartbanda gdyby jego czujniki działały dobrze, choć i tak nie jest zły i bym mógł ryzykować ze względu na firmę... (i wracamy że smartband musi mieć pewne i dobre czujniki!)
4) Słuchawki Xiaomi - spoko. Nie potrzebne mi, jestem trochę rozczarowany, bo nie jest to nic niesamowitego, czy ciekawego, a 99% osób jakieś słuchawki ma więc też jakoś specjalnie nie jest to przydatna rzecz. Ale tutaj nie mogę się przyczepić. Gdyby ktoś nie miał, potrzebował - spoko niespodzianka... gdyby tylko dostanie ich w takiej niespodziance wyszłoby taniej niż zwykłe kupno, bo aktualnie to jak punkt 2 podsumowania.

No niestety jestem mocno rozczarowany, smartband bieda, xiaomi nietrafione (powerbank, smartband, długopis - wszystko by mi bardziej podpasowało, nawet ręcznik, akurat najgorsza rzecz dla mnie, też idzie na sprzedaż niestety). Mam nadzieje że na sprzedaży odzyskam z 80-90% wartości.

BARDZO NIE POLECAM KUPOWANIA NIESPODZIANEK OD GEARBEST - chyba że będą przecieki że warto. Bez tego - bieda, nie opłaca się, ryzykuje się grubą kasą, zamiast niespodzianki, rozczarowanie.
I wisienka z opisu tej niespodzianki:

Sorry, it's not possible to choose the bag contents. However, inside every Lucky Bag are premium products, with the total contents typically worth far more than the cost.
Boże co za bzdura!

Wołam kilka osób, oraz tagi:
@GearBest_Polska @KacasPiesel @cebula_online
#banggood #smartband #xiaomi #cebuladeals #gearbest
Pobierz
źródło: comment_2NS1voEsOSKFJDeIccClXMVfUM6KqTWW.jpg
  • 33
@blantek: Bo tak bywa? Bo tak jest w opisie? Bo to rozsądne? Bo to logiczne?
Ryzykujesz że dostaniesz coś bezużytecznego dla ciebie bo już coś takiego masz, w zamian dostajesz coś w dobrych cenach co np. nie schodzi zbyt dobrze, ale bez przesady i mogą dać cenę jak w najlepszych kuponach dla np 100 osób, tutaj masz 40 niespodzianek więc moga sobie pozwolić! W skrócie liczyłem na coś ciekawego w dobrej
@Loloman: logiczne i rozsądne? sklep prowadzi dzialanosc komercyjna a nie charytatywna.
zaplaciles 42 dolary i dostales towar warty 42 dolary... no straszne, OSZUKALI CIE

kupony limitowane to ceny, na ktorych traca ale zyskuja na reklamie, bo dzieki nim trafiaja na rozne blogi, wykopy i inne. to jest po prostu forma reklamy, ktorej koszta w ten sposob oplacaja.
oczywiscie mowie o tych kuponach z bardzo niskimi cenami, a nie jakies pistony za
@blantek: Chyba nie rozumiesz o co chodzi. Własnie dlatego że sklep prowadzi działaność komercyjną logiczne, rozsądne i każdy debil który cokolwiek wie o takiej działności wie - że nie powinno się robić jak zrobili.
W skrócie - dajmy przykład że robisz jakąś promocję, a w niej #!$%@?łeś 50 osób które mocno ci ufały. W skrócie - zarabiasz normalnie. Tracisz enome, masz 50 #!$%@? klientów, dużo negatywnych opinii, przestają kupować w sklepie,
@blantek: i właśnie dlatego NIE powinien ruchać klientów na takich promocjach, bo robi sobie antyreklamę i następnym razem @loloman kupi gdzie indziej?
Mogli tam dać parę rzeczy, w tym jedną czy dwie, które nie schodzą, ale jednak są fajne, tak, by łączna wartość była zgodnie z opisem powyżej ceny rynkowej. I wtedy i klient zadowolony i sklep w sumie zachęca do brania takich worków, a czasem lepiej zejść z ceny, ale
@Pantokrator: Dokładnie. Nie liczyłem na niewiadomo co - nie planowałem tego sprzedać, gdyby to były takie gadżety nawet do wykorzystania raz na pół roku - bym się cieszył. Ale bez przesady. Dostać coś co normalnie mogłem sobie kupić w tej samej cenie bez jakiegokolwiek ryzyka? Czemu miałbym być zadowolony choćby w minimalnym stopniu. Gdyby to chociaż wychodziło 2-3 dolce taniej niż normalnie! Ale też nie! A ten smartband potrafił chodzić za
@Szczaf: Czy ja wiem - wchodzi sporo dobrych sklepów, jest banggood zawsze. Chwilowo zrobię sobie przerwę od nich. Ale oczywiście wrócę, a jak będzie bardzo dobra oferta na coś to głupio nie skorzystać, ale jakoś specjalnie przegladać ich nie będę póki co. Muszę ochłonąc od tego. Może jak uda się to sprzedać i nie być mocno stratnym to mi przejdzie.
@JanuszowyAndrzej: Trochę słabo i to Top LED Flashlights, eh nie ładnie... no właśnie dlatego zabawiłem się pierwszy i ostatni raz :). Mam nadzieję że po prostu nie było żadnej paczki za 4 dolce, a wszystko poszły po 1. A ludzie zadowoleni patrząc na oceny. I dlatego nie warto na nich bazować, ludzie sa zachwyceni wszystkim w tych chińskich sklepach.
@Loloman GearBest to gówno. Już się o tym przekonałem na własnej skórze.
Zamawiałem kiedyś MiBand 2. Na stronie info, że dostępne i wysyłają od razu. Stwierdziłem, że dopłacę za szybką wysyłkę DHL. Takiego wała. Jak po 3 dniach nie było odzewu, napisałem do nich. "Oj przykro nam, musiałeś źle popatrzeć, nie mamy tego w magazynie europejskim, a w chińskim też nie. Zamówienie wyślemy jak otrzymamy dostawę od producenta."
Na stronie nadal informacja,