Wpis z mikrobloga

Oficjalna storna MSZ Rosji na VK twierdzi, że Czechosłowacja chciała walczyć Niemcami, ale gdy do gry dołaczyli Polacy stało się to niemożliwe.
Jako dowód telegram od urzędnika politycznego z sowieckiej ambasady w Pradze w którym opsiuje on plany walki z Niemcami porzucone gdy okazało się, że granica z Polską i Węgrami jest niezabezpieczona przy ryzyku wejścia oddziałów z tych państw.

Ciekawe jak to było naprawde, bo u nas sie ukrywa co nieco w tej kwestii już kiedyś to zauważyłem, bo sam kiedyś naiwnie całkowicie wybielałem zajecie Zaolzia. Z drugiej strony list polprieda (polityczny przedstawiciel?) to też chyba nie jest do końca pewne źródło.

https://vk.com/wall-70034991_176939

#rosja #historia #czechy
  • 7
@United: W tej sprawie trudno ocenić, ale jednak mając pewne spojrzenie na to co jest pisane w innych jezykach to moge stwierdzić, że w Polsce też selektywnie sie dobiera fakty, a jeżeli ktoś jest fanatycznym prawakiem i opiera sie na mocno prawicowych stronach to wrecz ma przedstawiony sfałszowany obraz przeszłości i w swoim fanatyzmie przypomina mi czasem urobionego propagandowo człowieka z byłego ZSRR.
Co skrajniejsza lewica też sobie nagina w drugą
@szurszur: Zaolzie to nam najpierw bezprawnie zabrali Czechosłowacy w 1919, gdy mieliśmy wojnę z ZSRR więc po prostu przywróciliśmy własne terytorium do macierzy. Jedynym błędem był czas gdy to zrobiono, gdyż wyszliśmy na kumpli Hitlera.