Wpis z mikrobloga

W odniesieniu do tego posta, na który dostałem mega pozytywny odzew zarzucam pierwszą notkę na temat mojego projektu.

Tagi
Otwieram tag #stheira na którym będę udostępniał kolejne notki i opisy kolejnych elementów świata.
Wołam:
@kfleszer @Lisaros @Fevx @Banderoza oraz zamieszczam powiązane tagi (w przyszłych postach będę unikał spamowania tagami) #conworld #rpg #zainteresowania #scianatekstu #swiat #ciekawostki - że takie coś istnieje #gif #opowiadanie

Słowem wstępu
Dla osób, które nie widziały poprzedniego posta:
Zajmuję się hobbistycznie tworzeniem conworldu, czyli świata stworzonego od zera z poszanowaniem praw fizyki. Historia, którą tutaj zamieściłem jest wstępem do serii postów na temat mojego projektu pod nazwą Stheira (wielojęzykowa dewiacja na temat słów świadomość (główny temat projektu) oraz mieszanina (ponieważ do tworzenia tego wszystkiego inspirację czerpię z otaczających mnie dzieł - w dużej mierze fantasy i anime).
Wszystko to co zamieszczam nie jest gotowcem i na pewno nie jest ukończone. Zachęcam do dyskusji, która pozwoli mi rozwinąć siebie oraz mój projekt. Jeżeli macie pytania to śmiało pytać. Post nie jest długi i myślę, że właśnie takiej długości notki będę umieszczał, żeby was nie zanudzić. Myślę, że to najważniejsze co chciałem przekazać, w razie czego dopiszę w komentarzu adnotację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaczynamy

Uniwersum Stheiry zbudowane jest na kilku fundamentach, których wyobrażenie przedstawiłem niżej wraz ze sposobem zapisu oraz akcentami. Są to kolejno: - Świadomość - Czas - Magia - Energia - Żywioły (ogień, ziemia, woda, powietrze). Wszystkie te domeny związane są ze sobą, jednak tylko te, które są wyżej w hierarchii są w stanie wpływać na te niżej. Np. Magia może wpływać na energię, ale energia nie może wpływać na magię.
Może zacznę od początku, czyli historii stworzenia. Na początku był byt-Świadomość Absolutna. Istniał tylko on - poza czasem, przestrzenią czy czymkolwiek. Jednakże z nieznanych śmiertelnikom powodów świadomość uległa rozłamowi, który wprawił w ruch zegar istnienia. Z każdą kolejną upływającą jednostką czasu Świadomość słabła i traciła swoją moc.
Aby uchronić się przed zgubnym działaniem czasu Świadomość wytworzyła Magię, w której część jej Potęgi mogła zostać utrwalona (i demonstrować się po dziś dzień). Następnie z okruchów Świadomości powstały inne elementy. W ten sposób narodziła się Energia oraz pierwsze, z początku rzadkie cząstki materialne. Z czasem przybyło ich, a przestrzeń wypełniła się materią dysponującą energią.
Z połączenia energii i materii powstały gwiazdy, planety i inny kosmologiczny shit znany z naszego świata. W tym czasie powstała także planeta zwana przez tubylców Eird. W niedługim czasie od uformowania się planety powstało życie, które przechodziło różne cykle rozwoju (podobnie jak na Ziemi) . Jednakże przez miliardy lat nie wykształcił się żaden świadomy organizm. Najbardziej złożone organizmy rozwinęły mniej lub bardziej zaawansowaną inteligencję jednak żadne z nich nie było świadome.
Byt, którego potęga została zdegradowana słabł coraz bardziej. Ostatni namacalny objaw jego mocy wyraził się poprzez magiczne wyładowanie na zamieszkałym globie. Ten potężny pocisk energii magicznej odcisnął swoje piętno na różne sposoby, zarówno w kwestii geologicznej jak i biologicznej (mapka innym razem). Prawie doszczętnie zniszczył on życie na planecie, a duża część organizmów, które przetrwały uległy mutacjom, deformacjom, zyskały także wyjątkowe zdolności, a niektóre nawet zarodki Świadomości. Jednak to wszystko było tylko niezamierzonymi konsekwencjami tego wydarzenia, ponieważ głównym skutkiem miało być narodzenie nowego gatunku oraz 5 ras.
I takoż się stało. Po wielu latach gatunek rozprzestrzenił się na cały kontynent, a jego dzieje są kluczowymi w historii tego świata. Jednakże o tym może innym razem…
Pobierz Heibonna - W odniesieniu do tego posta, na który dostałem mega pozytywny odzew zarzuc...
źródło: comment_fiDU41PvNdWI5s8yibw9VOJwtJSjkCKT.gif
  • 4