Wpis z mikrobloga

@Heteroseksualny_Bialy_Facet: Uszy klapnięte xD ale ma to swój urok, wszyscy na spacerach zaczepiają i pytają o uszy xD
Powiem Ci, że mądrala z niego mamy opanowane: Chodzenie na luźnej smyczy, komendy: Stój, łapa, zostaw, idziemy, do mnie, siad, leżeć, piątka, zdechł pies, czekaj, zostań, na miejsce, wstań no i moje ulubione: "Ty pchlarzu jeden, złaź z mojego łóżka, bo Cię przerobię na rękawiczki" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Heteroseksualny_Bialy_Facet:Zadbałam o nauczenie go podstawowych komend, ułożyłam mu dietę, zabrałam do weterynarza żeby dopilnować wszystkich szczepień, wytłumaczyłam na co uważać i mam nadzieję, że sobie radzą. Od kilku dni jestem we Wrocławiu, a ostatnie 1,5 roku dbałam o Idola tak jak o Beliara :)
@Mysciak: Tak :) trzymam w mieszkaniu. Częstym błędem właścicieli jest dostarczenie psu zbyt wielu bodźców. Pies potrzebuje różnorodności, pobyt w mieszkaniu to relaks przerywany krótkimi sesjami treningowymi, a oprócz tego ma on dziennie od 3-6h spacerów.
Psy śpią jakieś 16h na dobę. Co więcej owczarki niemieckie są psami, które nie czerpią żadnej przyjemności z samotnego biegania po terenie, który znają, potrzebują kompana, zapewniam mojemu psu uwagę i towarzystwo i nie ma