Wpis z mikrobloga

Mirki szukam wozidła do 6-7k i mam trochę specyficzne wymagania
- napęd na 4 koła (warunek konieczny ze względu na topografię terenu)
- benzyna najlepiej między 2 a 3 litry (może być nieco mniej i nieco więcej ale nie 1.4 czy 5.6)
- tania i prosta eksploatacja, auta będą w okolicach pełnoletności więc to istotne
- kombi lub generalnie ładowne

Z tego co się rozejrzałem to mogę wybierać między
- Opel Frontera
- Sedes E klasy W210 (tylko te #!$%@? amortyzatory)
- Passeratti 4-Matic
- Audi Quattro
- Subaru (różne bo wszystkie mają na 4)
- Amerykany Jeep, Explorer, Maveric
- Japońce CR-V, Sportage, Suzuki przeważnie 2.0 i czasem trafiają się RAVki
Angole typu Jaguar i Land Rovery nie wchodzą w grę

Moje pytanie brzmi: z którym z nich mieliście jakieś doświadczenia, jaki silnik polecacie, na co uważać?

#motoryzacja #samochody #kupujzwykopem #auto #benzyna #mirekhandlarz #kiciochpyta
  • 21
@sailor_73: no też mam miłe doświadczenia z japońcami, szczególnie te roczniki które wchodziłyby w grę, tylko raczej będzie to Kia, Honda lub Suzuki bo Toyoty mimo wieku w cenie i na rynku widzę większość diesle
@sailor_73: Diesli raczej nie biorę pod uwagę ale jeśli już to który byś polecił z tych co montowali w Toyotach?
No coś słyszałem o tych Hondach tylko mi nie chodzi o Off Road (choć niektórzy co mnie w zimie odwiedzają twierdzą inaczej:) tylko mam dość stromy kilometrowy podjazd do domu i w zimie jest problem z przednionapędowymi
@sailor_73: nie jest tak strasznie, przednionapędowymi czasem zabraknie mi 50-100m by wyskoczyć, chodzi o to że podjazd jest długi i nie da się z rozpędu a końcówka jest najbardziej stroma, Terracanem i Sedesem 4motion wyskakiwałem bez problemu a nie są to jakieś rasowe terenówki, sąsiad ma busa z tylnym napędem i też wyskakuje ale wozi worki piasku na pace
@TypowyPolskiFaszysta: no też słyszałem wiele dobrego o napędzie quattro, nie podchodzą mi niemieckie auta pod względem ideologicznym ale jeśli ma być coś dobrego to trzeba odłożyć na bok holokaust:) a jak ten silnik 2.8? Dręczyły go jakieś mankamenty?
O Legacy mi chodziło, a to nie są te same motory w Imprezie co w Legacy?
Podobają mi się Subaru tylko trochę mam obawy, może ze względu na to że nie znam nikogo kto by miał, w ogóle nie są tak bardzo popularne, z jednej strony to zaleta ale z drugiej jak już wspomniałem nie kupuję nowego auta i muszę brać pod uwagę koszty eksploatacji wiekowego wozidła, mógłbyś tak z grubsza napisać